DZIŚ: 7 °C pogoda dziś
JUTRO: 9 °C pogoda jutro

Żeglarze wrócili do regat na jeziorze Czos. Imprezie patronowało Radio Olsztyn

Na jeziorze Czos zakończyły się pierwsze w tym sezonie zawody z cyklu Żeglarskie Grand Prix Mrągowa. Imprezę połączono z obchodami dni miasta.

W klasie jachtów kabinowych, gdzie do biegu zgłoszono tylko  tylko jedną łódkę, zgodnie z regulaminem musiała jedynie ukończyć wyścig.  Wygrali Dariusz Roszkowski i Karol Góralczyk. W klasie otwartopokładowej, w której startowało 30 złóg pierwsze miejsce zajęli Dariusz Bałdyga oraz Andrzej Ruban, którzy płynęli na Omedze.

Przed nami jeszcze dwie imprezy eliminacyjne. 1-2 sierpnia 2020 będą to eliminacje połączone z regatami klasy Laser Master i OK. 15-16 sierpnia odbędzie się Puchar Polski Jachtów Kabinowych. Później widzimy się na finale imprezy

– mówił Mateusz Kossakowski prezes Mrągowskiego Towarzystwa Regatowego Czos.

Były to pierwsze zawody z cyklu Żeglarskiego Grand Prix Mrągowa. Finał zaplanowano na 19 – 20 września. Cykl regat Żeglarskie Grand Prix Mrągowa, po raz siódmy jest organizowany przez Mrągowskie Towarzystwo Regatowe Czos.

Wydarzenie odbyło się pod patronatem Radia Olsztyn.

Autor: W. Chromy
Redakcja: Ł. Sadlak

Więcej w żeglarstwo, jezioro Czos
Żeglarze powrócili na jezioro Czos. W Mrągowie odbyła się jedna z pierwszych imprez żeglarskich w kraju

Rywalizacja na jeziorze Czos toczyła się tym razem w 2 klasach: Mariner 600 oraz OPEN. W sumie na starcie pojawiło się 11 różnych jednostek pływających. Cieszymy...