Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 4 °C pogoda dziś
JUTRO: 6 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Zenon Złakowski z Radia Olsztyn laureatem Nagrody im. Seweryna Pieniężnego. Wyróżnienia trafiły do Aleksandry Skrago i Moniki Szczygło

Nagrodę im. Seweryna Pieniężnego odbiera Zenon Złakowski. Fot. A. Piedziewicz

 Krzysztof Ziemiec i Zenon Złakowski laureatami Nagrody im. Seweryna Pieniężnego. Nagroda – przyznawana przez warmińsko-mazurski oddział Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich – została wręczona podczas gali podsumowującej Dni Seweryna Pieniężnego. 

Dziennikarz telewizyjny Krzysztof Ziemiec został doceniony za cykl reportaży o przesiedleńcach ze Wschodu. Wieloletni dziennikarz Radia Olsztyn Zenon Złakowski za słuchowisko poświęcone objawieniom gietrzwałdzkim.

Doceniliśmy nie tylko tematykę – choć oczywiście była ona ważna – ale przede wszystkim za kunszt językowy i kompozycyjny

– mówiła o decyzji kapituły konkursowej profesor Krystyna Stasiewicz.

Decyzją kapituły konkursu wręczono też Nagrodę Wolności Słowa, która trafiła do Marka Wrońskiego publikującego w piśmie Forum Akademickie, a także Nagrodę dla Młodego Dziennikarza. Otrzymała ją Martyna Siudak z Gazety Wyborczej. Natomiast dwa wyróżnienia przyznano naszym redakcyjnym koleżankom: Monice Szczygło za cykl audycji dla dzieci i młodzieży i Aleksandrze Skrago za reportaże pt. Tajemnice de Revolutionibus i W ławce z Erwinem Krukiem.

Podczas uroczystości doceniono też prezesa warmińsko-mazurskiego oddziału SDP Ireneusza Bruskiego. Odebrał on Nagrodę Specjalną Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Nagrodę wręczył wojewoda warmińsko-mazurski Artur Chojecki.

Ireneusz Bruski, Elżbieta Fabisiak i Artur Chojecki. Fot. A.Piedziewicz

Nagrodę Wolności Słowa odebrał Marek Wroński. Fot. A.Piedziewicz

Nagrodę dla Młodego Dziennikarza Martyna Siudak z Gazety Wyborczej. Fot. A. Piedziewicz

Monika Szczygło i Aleksandra Skrago. Fot. A. Piedziewicz

Zenon Złakowski został jednym z laureatów Nagrody im. Seweryna Pieniężnego. Fot. A. Piedziewicz

Wyróżnienia odbiera Monika Szczygło. Fot. A. Piedziewicz

Monika Szczygło i Aleksandra Skrago. Fot. A. Piedziewicz

 

Autor: A.Piedziewicz
Redakcja: BSChromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Radio Olsztyn, SDP, szczygło, Stowarzyszenie Dziennikarzy Polskich, zlakowski
Wspólnie pomóżmy naszej radiowej koleżance Basi Grygorowicz. Już w sobotę zapraszamy na wyjątkowy koncert „Śpiewajmy dla niej”

Jeszcze niedawno Basia była zdrowa, energiczna i uśmiechnięta. W grudniu ubiegłego roku zdiagnozowano u niej raka trzustki z przerzutami do wątroby. Pojawiła się jednak nadzieja. Leczenie...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV