Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 29 °C pogoda dziś
JUTRO: 28 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Zespół Szalone Małolaty z Elbląga zdobył Grand Prix w międzynarodowym konkursie

Fot. Facebook Studio Artystyczne Katarzyny Panicz „Szalone” i „Szalone Małolaty”

Zespół Szalone Małolaty z Elbląga – zdobywcą Grand Prix Międzynarodowego Festiwalu Kolęd i Pastorałek w Będzinie. Zwycięzca otrzymał nagrodę w wysokości 10 tysięcy złotych, ufundowaną przez prezydenta Będzina Łukasza Komoniewskiego.

Zwieńczeniem trzydniowych przesłuchań był niedzielny koncert galowy, a w sumie nagrodzonych zostało ponad trzydziestu wykonawców. Finałowe przesłuchania, które odbyły się w Państwowej Szkole Muzycznej im Fryderyka Chopina, poprzedzone były eliminacjami przeprowadzonymi w prawie 40 ośrodkach w Polsce, na Ukrainie, Białorusi i Litwie.

Międzynarodowy Festiwal Kolęd i Pastorałek w Będzinie przeznaczony jest dla amatorów i stanowi wielką promocję młodych talentów. Wśród początkujących wykonawców, którzy uczestniczyli w wydarzeniu byli m.in. Alicja Bachleda-Curuś czy Margaret.

W finale tegorocznej edycji zaprezentowało się około 140 solistów, chórów i zespołów.

Autor: P. Karpiszen/IAR
Redakcja: A. Chmielewska

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Grand Prix, Szalone Małolaty
Zespół „Szalone” z międzynarodową nagrodą Grand Prix

 "Szalone" z Młodzieżowego Domu Kultury w Elblągu zdobyły Grand Prix 39. Międzynarodowego Dziecięcego Festiwalu Piosenki i Tańca Konin 2018. Wokalistka zespołu Daria Koman otrzymała indywidualne wyróżnienie...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV