Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 24 °C pogoda dziś
JUTRO: 27 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Zespół „Szalone” z międzynarodową nagrodą Grand Prix

Fot. Facebook MDK Elbląg

 „Szalone” z Młodzieżowego Domu Kultury w Elblągu zdobyły Grand Prix 39. Międzynarodowego Dziecięcego Festiwalu Piosenki i Tańca Konin 2018. Wokalistka zespołu Daria Koman otrzymała indywidualne wyróżnienie konińskiego big-bandu, który towarzyszył dziecięcym występom.

„Szalone” rywalizowały z najlepszymi zespołami z całej Polski i Europy. Koniński festiwal to wyjątkowo prestiżowa impreza. Do tegorocznych  eliminacji stanęło aż 5 tysięcy wykonawców. Tym większy sukces dziewcząt, które przygotowywały się do występu od pół roku – podkreśla dyrektor MDK Edyta Lichacz. Zespół, obchodzący w tym roku 25-lecie działalności prowadzi Katarzyna Panicz, wspierana przez rodziców, którzy założyli w tym celu stowarzyszenie.

To nie koniec nagród. Tydzień przed finałem w Koninie zespół „Szalone” zdobył jeszcze jedno prestiżowe wyróżnienie  –  główną nagrodę Międzynarodowego Festiwalu Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej Gdynia Open.

Posłuchaj relacji Miry Stankiewicz

00:00 / 00:00

 

Autor: M. Stankiewicz
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w śpiew, taniec, Grand Prix, Szalone
Młodzi wokaliści rywalizowali w Wojewódzkim Konkursie Wokalnym „Talent 2018”

Po raz piętnasty najzdolniejsi młodzi wokaliści rywalizowali w Pasłęku podczas Wojewódzkiego Konkursu Wokalnego "Talent 2018". W Festiwalu wzięło udział aż 73 wykonawców. Organizatorzy pragnęli w tym...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV