Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 1 °C pogoda dziś
JUTRO: 3 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Zgrzyt o budżet obywatelski Olsztyna

Park Miejski Jakubowo. Fot. A. Minkowska

Pół miliona z budżetu obywatelskiego na rewitalizację Parku Jakubowego wystarczy zaledwie na projekt.

Olsztyński ratusz zdecydował o kompleksowej rewitalizacji, która ma pochłonąć około 6 milionów złotych. Sęk w tym, że brakujących pieniędzy trzeba poszukać w programach unijnych. A te uruchomione zostaną dopiero w 2014 roku, więc budowę będzie można rozpocząć rok później.

Jak wyjaśnił prezydent Olsztyna Piotr Grzymowicz park, który jest wpisany do rejestru zabytków będzie musiał zostać zrewitalizowany w całości. Wymaga tego wojewódzki konserwator zabytków, do którego należy złożyć kompleksowy projekt, a wtedy miasto będzie mogło budowę podzielić na etapy.

00:00 / 00:00

Z takiej decyzji niezadowolona jest Zdzisława Łukaszewska, prezes Stowarzyszenia Nasze Jakubowo, która złożyła zwycięski projekt. Tłumaczy, że pod pojęciem rewitalizacji miała na myśli kosmetyczne zmiany, czyli poprawienie istniejących alejek, nasadzenie roślin czy zbudowanie schodów na podest.

00:00 / 00:00

Prezydent OIsztyna potwierdził, że pozostałe osiedlowe projekty zostaną zrealizowane w przyszłym roku. Łącznie olsztyński budżet obywatelski na 2014 rok wynosi 2 miliony 125 tysięcy złotych. (grzym/bsc)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Olsztyn
Na Warmii powstanie nowy szlak rowerowo-pieszy

Barczewo, Dywity, Purda, a być może i Olsztyn - to gminy, które podchwyciły pomysł mieszkańców Wójtowa na utworzenie szlaku rowerowo-pieszego od Umląga do Wadąga. Pierwotnie szlak...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV