Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 16 °C pogoda dziś
JUTRO: 25 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Zieloną granicą trafili do Polski. Funkcjonariusze Straży Granicznej zatrzymali czterech Czeczenów

Fot. Warmińsko-Mazurski Oddział Straży Granicznej

Funkcjonariusze Straży Granicznej w Gołdapi i Baniach Mazurskich zatrzymali 4 obywateli narodowości czeczeńskiej. Trzech cudzoziemców nielegalnie przekroczyło granicę polsko-rosyjską. Natomiast czwarty mężczyzna, czekał na swoich rodaków w Polsce, by pomóc im przedostać się do Niemiec.

Gdy tylko trzech Rosjan w wieku od 24 do 31 lat przedostało się do Polski przez „zieloną granicę”, czekał już na nich samochód z ich rodakiem, który miał przemycić mężczyzn na zachód.
Wszystkie osoby zostały zatrzymane. Dwóch obcokrajowców przekazano stronie rosyjskiej. Natomiast trzeci trafił do aresztu, ponieważ poszukiwał go Sąd Rejonowy w Warszawie za wcześniejszą kradzież. Najbliższe pół roku spędzi w zakładzie karnym.

Ustalono też, że 19-letni obywatel Rosji czekający na kolegów przebywa w Polsce nielegalnie. Trafił do Strzeżonego Ośrodka dla Cudzoziemców w Białymstoku. Mężczyźni usłyszeli zarzut nielegalnego przekroczenia granicy. Grozi im kara pozbawienia wolności do lat 3.

Autor: B. Gajlewska/W-MOSG
Redakcja: A. Podbielska

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w straż graniczna, zielona granica
Kolejni cudzoziemcy nielegalnie zatrudnieni na Warmii i Mazurach

Siedem osób pracowało niezgodnie z przepisami w zakładzie produkcyjnym na terenie powiatu szczycieńskiego. Funkcjonariusze straży granicznej skontrolowali siedemnastu obywateli Ukrainy. Trzech z nich nie miało wymaganych...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV