Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 21 °C pogoda dziś
JUTRO: 23 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Zima z pupilem – audycja 2

Rozpoczęliśmy akcję „Zima z pupilem”. Na naszej antenie ukazują się audycje mówiące o tym, jak zwierzęta znoszą zimę i w jaki sposób możemy im pomóc.

Do niedzieli słuchacze  mogą przynosić do rozgłośni: koce, kołdry i poduszki (bez pierza), ręczniki oraz karmę. Finał akcji w sobotę 8 grudnia w hipermarkecie Tesco (ulica 5. Wileńskiej Brygady AK). Tam też słuchacze mogą przynosić potrzebne rzeczy i kupić karmę. Do zbiórki włączyły się olsztyńskie hotele: Warmiński, Park, Omega, Dyplomat, Manor oraz Marina w Sile, Krasicki w Lidzbarku Warmińskim i Azzun w Kromerowie.

W tym roku pomagamy Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt „Psi Raj” w Pasłęku oraz przytuliskom w Świątkach, Ornecie, Jezioranach i Zalewie, którymi opiekują się wolontariusze grupy „Psiaki z Warmii i Mazur. Dziś prezentujemy Wam przytulisko w Świątkach.Opowie nam o nim wolontariuszka – Kamila Kozicka-Szafran:

00:00 / 00:00

00:00 / 00:00

00:00 / 00:00

Na końcu chcemy polecić do adopcji szczeniaki i psy z przytulisk:

Piesek Teo

Piesek Teo

Piesek Homerek

Homerek

Suczka Toni

Toni

Suczka Primulka

Primulka

Piesek Kolo

Kolo

Suczka Bulinka – całe życie spędziła na łańcuchu, bez kontaktu z człowiekiem. Jest bardzo wycofana, gdy do niej podchodzimy, żeby ją pogłaskać, stoi w bezruchu nawet na nas nie patrząc.  Nie przejawia jednak żadnej agresji. Jest bardzo opanowana, i spokojna. Bulinka jest już sunią w podeszłym wieku, ma ponad 10 lat. Jest zaszczepiona i odrobaczona. Na pewno przyszły dom musi być domem odpowiedzialnym, takim który pokaże Bulince że człowiek nie krzywdzi, a jest jej przyjacielem.

Bulinka

Piesek Klusek – to niewielkich gabarytów choć dobrze odżywiony psiaczek. Pięknie malowany brązowy z białym krawatem,białymi końcówkami na krótkich krzywych łapeczkach. Klusek to psiak w średnim wieku. Jeszcze do niedawna,niepewny,przestraszony,o spacerach nie było mowy. Szybko przekonał się do człowieka i z niecierpliwością czeka na odwiedziny wolontariuszy. Bardzo podoba mu się na spacerach. W końcu zaczął się uśmiechać. W kojcu jest z innym psiakiem i go toleruje. Stosunek do kotów nieznany.

Klusek

 

Redakcja: A. Dybcio za M. Szczygło

ZOBACZ TAKŻE

Przeczytaj poprzedni wpis:
Ukradł cukierki, bo usłyszał, że można to robić. 14-latek odpowie przed sądem rodzinnym i nieletnich

14-latek kradł, bo usłyszał od kolegów, że w tym sklepie można to robić - to tłumaczenie które usłyszeli policjanci. Market w Szczytnie, w którym zatrzymano nastolatka,...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV