Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 16 °C pogoda dziś
JUTRO: 21 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Zimowe ubrania dla potrzebujących za darmo? Rusza ogólnopolska akcja „Wymiana ciepła”

Akcja Wymiana ciepła. Fot. Miłosz Pawlak

Nie masz ciepłych rzeczy na zimę? Możesz sobie wziąć za darmo. Pod olsztyńskim ratuszem po raz drugi stanął wieszak na ciepłe ubrania. To ogólnopolska akcja „Wymiana ciepła”, której celem jest spontaniczna pomoc potrzebującym w tym trudnym, zimowym okresie.

Po raz pierwszy taki wieszak stanął w pod teatrem Jaracza, teraz od dwóch lat to inicjatywa Radosława Jankowskiego i Miłosza Pawlaka, instruktorów ZHP. W tym roku wieszak stanął pod ratuszem wcześniej, niż w poprzednim, a pomysłodawcy mają nadzieję, że uruchomią jeszcze kilka takich budek, gdzie nie tylko można przynosić kurtki. Obok wieszaka postawiono drewniane skrzynki, do których można wrzucać czapki, rękawiczki i szaliki, a nawet buty.

00:00 / 00:00

00:00 / 00:00

Obaj studenci – inicjatorzy akcji „Wymiana ciepła” należą do Harcerskiego Kręgu Akademickiego „Iuvenis”, działającego przy Komendzie ZHP Chorągwi Warmińsko-Mazurskiej w Olsztynie.

Autor: D. Grzymska
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Akcja, wymiana ciepła, wieszak, ciepłe ubrania, Radosław Jankowski
Grupy wsparcia, zajęcia z hortiterapii, akcje uświadamiające. Rozpoczyna się kolejna edycja kampanii „Biała Wstążka”

Po raz szósty ruszyła w Ełku kampania przeciwko przemocy „Biała Wstążka”. Przez dwa tygodnie będą porady specjalistów, zajęcia taneczne i wiele innych działań. Organizatorem akcji jest...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV