Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 29 °C pogoda dziś
JUTRO: 28 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Zimowy armagedon na Warmii i Mazurach. Na drogach wypadki, karambole i stłuczki

Na drogach Warmii i Mazur jest ślisko i niebezpiecznie.Fot. fotolia

Po południu na Warmii i Mazurach pogorszyły się warunki jazdy. Miejscami padał gęsty śnieg, którego efektem była lawina wypadków. Doszło do kilku wypadków i kilkudziesięciu kolizji.

Przez kilka godzin zablokowana była trasa krajowa numer 15 Lubawa – Ostróda, w Byszwałdzie, gdzie w dwóch wypadkach zderzyło się w pięć samochodów osobowych i dwie ciężarówki. Jedna osoba została ranna.

Na drodze numer 16 w Tomarynach, między Gietrzwałdem a Starymi Jabłonkami, zderzyły się trzy samochody. Zablokowane były także trasy numer 15 Brodnica – Ostróda w Brzoziu Lubawskim i krajowa 51 w Ługwałdzie pod Olsztynem. W Lasecznie niedaleko Iławy, na krajowej 16 zderzyły się dwa auta. Ranna  została jedna osoba.

Synoptycy ostrzegają, że od północy do piątkowego południa na Warmii i Mazurach będzie padał marznący deszcz i mżawka powodujące gołoledź. Ostrzeżenie nie dotyczy tylko powiatów oleckiego i gołdapskiego.

 

Autor: K.Kantor/PAP
Redakcja: B.Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w wypadek, zima
Potrącenie na al. Warszawskiej w Olsztynie. 9-letnia dziewczynka walczy o życie

9-letnia dziewczynka potrącona na przejściu dla pieszych na alei Warszawskiej przez 69-letniego kierowcę Volvo. Kierowca, omijając lewym pasem ciężarówkę, nie zatrzymał się przed przejściem dla pieszych,...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV