Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 3 °C pogoda dziś
JUTRO: 7 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Złamał prawo więc stracił mandat radnego

Radni wygasili mandat Henrykowi Bartoskowi. Fot. Urząd Gminy w Braniewie

Radni Rady Gminy Braniewo wygasili mandat radnemu Henrykowi Bartoskowi. Urzędnicze dochodzenie wykazało, że radny gospodarował na mieniu gminnym.

Henryk Bartosek jest rolnikiem z Nowej Pasłęki koło Braniewa. Jeszcze w latach 80-tych przez jego pole przebiegała wyłożona płytami gminna droga, którą wożono ziemię do wzmocnienia wału rzeki Pasłęki. Płyty jednak zniknęły, a drogę zaorano. I choć nie wiadomo kto to zrobił, to gminni urzędnicy udowodnili, że powstałe w ten sposób pole uprawia Bartosek. Tym samym radny złamał zakaz łączenia mandatu radnego z prowadzeniem działalności gospodarczej z wykorzystaniem mienia gminnego.

Podczas ostatniej sesji rady gminy za wygaszeniem mandatu Bartoska zagłosowało 13 spośród 15 radnych.

Odwołany radny nie zgadza się z tą decyzją. Mówi, że posiada akty notarialne i wpisy do ksiąg wieczystych. Zapowiada także, że będzie odwoływał się od tej decyzji do sądu administracyjnego. (andrea/bsc)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w mandat, radny, Braniwo
Jazda za 1650 złotych

1650 złotych kosztowała 30-letniego mężczyznę brawurowa jazda ulicami Ostródy. Podczas jednego przejazdu ulicami miasta popełnił kilka wykroczeń drogowych i nie miał prawa jazdy. Jego zachowanie zostało...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV