Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 11 °C pogoda dziś
JUTRO: 17 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Zlikwidowali dwie duże plantacje marihuany

Zlikwidowanie dwóch dużych nielegalnych plantacji, zabezpieczenie 260 krzaków konopi i 6,5 kilograma marihuany o znacznej wartości – to efekty pracy funkcjonariuszy Centralnego Biura Śledczego Policji, którzy zapobiegli wprowadzeniu narkotyków na czarny rynek województwa warmińsko-mazurskiego.

Fot. KWP w Olsztynie

Policjanci zatrzymali także trzech 26-latków w pobliżu plantacji niedaleko Silic w gminie Purda. Funkcjonariusze zaskoczyli ich, kiedy objeżdżali swoje uprawy. Nie pomogła im fotopułapka, którą zamontowali do obserwowania rozwoju roślin. Druga plantacja była położona w miejscowości Kromerowo Kolonia nad jeziorem Dadaj.

Fot. KWP w Olsztynie

Zatrzymani usłyszeli już zarzuty dotyczące uprawy nielegalnych konopi, z których można pozyskać znaczne ilości narkotyków. Grozi im za to do 8 lat więzienia. Sprawę nadzoruje olsztyńska prokuratura.

(kwp/mlew/łw)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w likwidacja, marihuana
Handlarz narkotykami tymczasowo aresztowany

Policjanci z Elbląga zatrzymali 28-letniego mężczyznę podejrzanego o handel narkotykami. W jego mieszkaniu znaleziono prawie 800 gramów marihuany. Narkotyki były schowane w szafie i przygotowane do...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV