Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 28 °C pogoda dziś
JUTRO: 27 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Zlikwidowali rozlewnię nielegalnego paliwa

Na Warmii i Mazurach zlikwidowano kolejną nielegalną rozlewnię paliwa. Fot. policja

W Braniewie celnicy zlikwidowali rozlewnię nielegalnego paliwa.

Natrafili na nią, gdy przy jednym z garaży zauważyli osobowego volkswagena passata z wetkniętym do wlewu zbiornika paliwa gumowym wężem, którego drugi koniec był za przymkniętymi drzwiami garażu. Przy aucie stał mieszkaniec Braniewa, znany celnikom z tego, że często przekracza polsko-rosyjską granicę.

Funkcjonariusze weszli do garażu i znaleźli tam sześć 200-litrowych beczek oraz kilka 20-litrowych kanistrów. Wszystkie wypełnione były olejem napędowym. Była tam również pompa elektryczna z dystrybutorem wyposażonym w licznik. W garażu było prawie 1300 litrów oleju napędowego, który jak ustalono, został przywieziony z Rosji w zbiornikach samochodów samochodowych w ramach norm dla podróżnych, a następnie usunięty z tych zbiorników, co jest zabronione.

Kierowca Passata musiał wpłacić do kasy Oddziału Celnego w Braniewie ponad 3300 złotych. Czeka go jeszcze grzywna oraz postępowanie wyjaśniające w związku z naruszeniem przepisów dotyczących przechowywania materiałów łatwopalnych. (Karp/as)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w nielegalna, MRG, paliwa
Rok temu ugościliśmy pierwszego Rosjanina

Dokładnie rok temu mieszkaniec Kaliningradu jako pierwszy obywatel Rosji przekroczył granicę w Gronowie z zezwoleniem Małego Ruchu Granicznego. O godzinie 5:40 54-letni rowerzysta zgłosił się do...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV