Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 15 °C pogoda dziś
JUTRO: 19 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Żłobek i przedszkole przeniosą się dawnego gimnazjum. To jedna z dłużej oczekiwanych inwestycji oświatowych w Elblągu

Fot. fotolia

Elbląg kolejny raz chce skorzystać ze wsparcia rządowego programu Maluch Plus. Samorząd liczy na dotację na modernizację nieczynnego już budynku gimnazjum na Zatorzu.

Obiekt przy ulicy Lotniczej będzie przebudowany na potrzeby małych dzieci, powstanie tam żłobek i przedszkole. Już w ubiegłym roku radni PiS upominali się o to, by władze miasta zajęły się sprawą Zatorza, które nie ma żłobka, a działające tam przedszkole mieści się w obiekcie nie nadającym się do tego. Teraz jest już pewne, że będzie zmiana.

Dawna szkoła zyska dwa nowe skrzydła, znajdzie się w nim sześć sal przedszkolnych dla 150 dzieci i dwie żłobkowe dla 40 maluchów. Obok powstaną place zabaw, dostosowane do lokatorów obiektu. W planie są też pomieszczenia dla psychologa, terapeutów i do rehabilitacji ruchowej.

Projekt modernizacji jest gotowy. Miasto ogłosiło przetarg na wykonawcę inwestycji. Jeśli wszystko pójdzie dobrze, maluchy z elbląskiego Zatorza będą miały nowe przedszkole i żłobek w przyszłym roku.

 

Autor: M.Stankiewicz
Redakcja: B.Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w przedszkole, Elbląg, Zatorze, żłobek, gimnazjum
Praca więźniów jednym ze sposobów na ich resocjalizację. Większość osadzonych na Warmii i Mazurach dzięki pracy spłaca alimenty

Coraz więcej więźniów pracuje. Na Warmii i Mazurach to już około 60 procent osadzonych. Powstają też nowa zakłady, które będą zatrudniać  wyłącznie więźniów. Połowa z nich...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV