Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 10 °C pogoda dziś
JUTRO: 9 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Złodzieje bankomatów skazani po trzech latach procesu

Fot. Policja/ Zdjęcie archiwalne

Próbowali włamać się do bankomatów w Olsztynie – decyzją sądu rejonowego trafią do więzienia. Nie uwzględniono  Apelacja od wyroku nie została uwzględniona.Tym samym zakończyła się głośna sprawa z maja 2015 roku.

Przypomnijmy – mężczyźni w nocy podważyli panel bankomatu przy ulicy Płoskiego, potem przyczepili sejf do stalowej liny i próbowali wyrwać go przy pomocy samochodu terenowego. W skrytce znajdowało się 175 tysięcy złotych. Nie udało im się jednak zniszczyć konstrukcji.

Kilka dni później w podobny sposób chcieli okraść bankomat przy ulicy Barcza. Tam z kolei było ponad 110 tysięcy złotych. Zauważyli ich okoliczni mieszkańcy, którzy powiadomili policję. Wtedy zaczął się pościg. Mężczyźni wyrzucili na drogę ostre przedmioty, które miały podziurawić opony radiowozów. Dwóch złodziei złapano kilkanaście kilometrów od Olsztyna, trzeci – uciekł.

Sąd udowodnił oskarżonym  jedynie drugą próbę kradzieży. Mirosław C. spędzi w więzieniu  trzy lata i dwa miesiące, Andrzej S. drugi – dwa lata i dwa miesiące.

Autor: K. Piasecka
Redakcja: A. Podbielska

ZOBACZ TAKŻE

Przeczytaj poprzedni wpis:
Za 5 lat pojedziemy ekspresową „16” z Olsztyna do Mrągowa

We wtorek minister infrastruktury zatwierdził Program Inwestycji dla odcinka Borki Wielkie - Mrągowo. Droga będzie miała po dwa pasy ruchu w każdym kierunku, powstaną trzy węzły...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV