DZIŚ: 6 °C pogoda dziś
JUTRO: 11 °C pogoda jutro

Złoto Macieja Sarnackiego w Pucharze Świata!

Maciej Sarnacki (drugi od lewej) Fot. facebook Macieja Sarnackiego

Duży sukces Macieja Sarnackiego w Pucharze Świata w judo. Zawodnik Gwardii Olsztyn zdobył w Katowicach złoty medal w kategorii wagowej powyżej 100 kilogramów.

Maciej Sarnacki przyznał, że była to wygrana w bardzo dobrym stylu, tym bardziej, że startował po raz pierwszy od Igrzysk Olimpijskich w Rio de Janeiro. Wszystkie cztery walki zwyciężył przed czasem przez ippon. Najbardziej jednak cieszy się z pojedynku finałowego, w którym pokonał Brazylijczyka Ruana Isquierdo. – To postawny zawodnik, cięższy ode mnie o około 20-30 kilogramów. Udało mi się jednak rzucić go po dwóch minutach.
Teraz judoka Gwardii Olsztyn jest w Czechach, gdzie przygotowuje się do Mistrzostw Europy.

(kos)

Więcej w judo, Maciej Sarnacki
Nasi w Rio – Maciej Sarnacki

Fani judo z Warmii i Mazur zjedzą obiad oglądając telewizję. W eliminacjach zaplanowanych na godzinę 15 będzie walczył Maciej Sarnacki z Gwardii Olsztyn, który startuje w...