Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 28 °C pogoda dziś
JUTRO: 29 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Zmarł znaleziony w Tatrach żołnierz

Zmarł Włodzimierz N. z Węgorzewa, weteran misji w Iraku i Libanie – podało radio TOK FM. Na początku ubiegłego roku mężczyznę znaleziono odnaleziono w szałasie pasterskim w Tatrach.

36-letniego Włodzimierza N. znalazł na początku lutego ubiegłego roku patrol leśniczych w tatrzańskim szałasie w pobliżu Doliny Olczyskiej. Z licznymi odmrożeniami trafił do szpitala. Był przytomny, ale nie było z nim żadnego kontaktu. Nie miał przy sobie dokumentów i nie odpowiadał na żadne pytania. Oprócz odmrożeń mężczyzna miał objawy stresu bojowego.

Przez kilka dni nie można było ustalić jego tożsamości.Ostatecznie okazało się, że Włodzimierz N. pochodził z Węgorzewa. Był członkiem specjalnej jednostki odpowiedzialnej za rozpracowywanie przeciwnika i werbowanie agentów do walk na Bliskim Wschodzie. Rodzina zidentyfikowała mężczyznę na zdjęciu. Po informacji, że jest to były żołnierz, pomoc zaoferowało ministerstwo obrony.

Dwa lata temu mężczyzna wyjechał z domu, mówiąc, że jedzie za granicę na 3 lata. Zapowiedział także, że nie będzie się kontaktował, dlatego nie był poszukiwany. Zawodowym żołnierzem Włodzimierz N. był do 2006 roku. Służbę zakończył z powodu kłopotów zdrowotnych.

Były żołnierz leczył się w klinice wojskowej w Warszawie. Z powodu odmrożeń amputowano mu kończyny. Kilka tygodni temu trafił do hospicjum. Przez ponad rok walczył z rakiem i zespołem stresu bojowego. (TOK FM/Radio Olsztyn/bsc)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Węgorzewo, żołnierz, były żołnierz
Seven Festival wśród najlepszych

Węgorzewski Seven Festival Music&More został nominowany do konkursu na Najlepszy Produkt i Usługa Warmii i Mazur w kategorii Wydarzenia. W konkursie uczestniczą firmy i instytucje z...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV