Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 29 °C pogoda dziś
JUTRO: 28 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Zmarła aktorka Hanna Dunowska

Fot. TVP/PAP/Ireneusz Sobieszczuk

W wieku 60 lat zmarła aktorka teatralna i filmowa Hanna Dunowska. W ostatnich latach karierę aktorską łączyła z pracą psychoterapeuty.

Hanna Dunowska zmarła w czwartek, 1 sierpnia. Informację o śmierci aktorki podał serwis Filmpolski.pl.

Była absolwentką warszawskiej Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej, którą ukończyła w 1982 r. Początkowo występowała w teatrach w Zabrzu i Bielsku-Białej. W latach 1984-90 była aktorką Teatru Narodowego, a następnie, do 1992 r. , Teatru Północnego w Warszawie.

Na ekranie debiutowała jeszcze w czasie studiów, w 1980 r., główną rolą kobiecą w filmie „Czułe miejsca” Piotra Andrejewa. Kolejną główną rolę zagrała w roku 1990 w „Feminie” Piotra Szulkina. Zagrała również m.in. w „Bez końca” Krzysztofa Kieślowskiego,

Często występowała w serialach, m.in. w „07 zgłoś się”, „W labiryncie”, „Zespole adwokackim”, „Na dobre i na złe”, „Samym życiu”, „Przyjaciółkach” i ostatnio w „Barwach szczęścia”.

W latach 90. była współprowadzącą program „Czar Par”, emitowany na antenie TVP1. W ostatnich latach karierę aktorską łączyła z pracą psychoterapeuty.

Źródło: PAP

 

 

Fot. TVP/PAP/Ireneusz Sobieszczuk

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w aktorka
Odeszła Krystyna Szels-Milczarek – długoletnia aktorka Teatru Lalek

W Olsztynie zmarła Krystyna Szels-Milczarek - długoletnia aktorka Teatru Lalek. W stolicy Warmii i Mazur mieszkała od 1946 roku, a z zespołem aktorów Olsztyńskiego Teatru Lalek...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV