Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 13 °C pogoda dziś
JUTRO: 16 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Zmarła dziesiąta osoba, do 901 wzrosła liczba zakażonych koronawirusem w Polsce. W regionie były dziś 4 nowe przypadki

Badania laboratoryjne potwierdziły koronawirusa u kolejnych 17 osób; łączny bilans wzrósł wieczorem do 901 przypadków – podało we wtorek wieczorem Ministerstwo Zdrowia.

Resort zdrowia poinformował, że wszystkie nowe potwierdzone przypadki dotyczą osób z województwa dolnośląskiego. Spośród 901 zakażonych, 10 osób zmarło.

Wieczorem resort zdrowia przekazał , że w szpitalu w Cieszynie zmarła dziesiąta osoba. To 71-letni mężczyzna, który był w ciężkim stanie i miał choroby współistniejące.

Dziś z powodu COVID-19 zmarł też 68-letni mężczyzna, który leżał w szpitalu w Puławach. Zakażony był proboszczem parafii Białopole – poinformowała diecezja zamojsko-lubaczowska. Jego stan był ciężki, miał również choroby współistniejące.

Liczba osób hospitalizowanych z powodu koronawirusa wynosi 1479, a objętych kwarantanną 62 tysięcy 511. Liczba osób zgłoszonych do kwarantanny po powrocie do kraju to 104 tysiące 529; zaś objętych nadzorem sanitarno-epidemiologicznym jest 53 tysiące 426 osób.

We wcześniejszym komunikacie Ministerstwo Zdrowia poinformowało o zakażonych 3 mieszkańcach województwa warmińsko-mazurskiego. Jak podaje rzecznik wojewody Krzysztof Guzek są to: dziewczynka, chłopiec i młody mężczyzna, wszyscy z Elbląga. Cała trójka jest w dobrym stanie. Wszyscy oni przebywają w kwarantannie domowej.

Na Warmii i Mazurach zakażenie koronawirusem potwierdzono łącznie u 29 osób. Rano rzecznik wojewody Krzysztof Guzek poinformował o starszej kobiecie z Olsztyna, która niedawno wróciła z Włoch. Testy potwierdziły zakażenie wirusem SARS-Cov-2. Jej stan lekarze oceniają jako dobry.

Dzienny raport z Warmii i Mazur

W poniedziałek późnym wieczorem ministerstwo poinformowało o trzech zachorowaniach na Warmii i Mazurach.

Potwierdzone przypadki dotyczą: starszego mężczyzny z powiatu piskiego, który niedawno wrócił z Anglii oraz młodego mężczyzny z powiatu ostródzkiego, który wrócił z Francj. Stan pierwszego lekarze określają jako średni, natomiast młodszy z mężczyzn jest w stanie dobrym.

– powiedział Radiu Olsztyn Krzysztof Guzek.

Trzecim zakażonym jest starszy mężczyzny z powiatu elbląskiego. Jego stan jest dobry. Ten przypadek rzecznik wojewody określił jako „transmisję lokalną”, co oznacza, że do zakażenia doszło na terenie Polski, bez kontaktu z osobami powracającymi z innych krajów.

Redakcja: B.Świerkowska-Chromy za PAP/MZ/RO

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w koronawirus
Premier: Wprowadzamy ograniczenia w przemieszczaniu się. Wyjście z domu tylko w ważnym przypadku

To, że mamy mniejszy przyrost zachorowań niż się spodziewaliśmy, nie może nas usypiać. Konieczne jest wprowadzenia w Polsce kolejnych obostrzeń w celu ograniczenia rozprzestrzeniania się koronawirusa...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV