Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 10 °C pogoda dziś
JUTRO: 16 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Zmarła osiemnasta osoba chora na COVID-19. Dzisiaj w Polsce odnotowano 249 przypadków zakażenia

Zmarła kolejna, 18. osoba zakażona koronawirusem, jednocześnie potwierdzono 157 nowych przypadków zakażenia – poinformowało w sobotę Ministerstwo Zdrowia. Łącznie odnotowano do tej pory 1638 zachorowań.

Potwierdzone przypadki dotyczą:

  • 103 osób z woj. mazowieckiego,
  • 15 osób z woj. dolnośląskiego,
  • 14 osób z woj. śląskiego,
  • 9 osób z woj. podkarpackiego,
  • 4 osób z woj. zachodniopomorskiego,
  • 4 osób z woj. wielkopolskiego,
  • 3 osób z woj. małopolskiego,
  • 2 osób z woj. lubelskiego
  • oraz po 1 osobie z woj. pomorskiego, opolskiego i lubuskiego.

Resort podał, że w szpitalu w Warszawie zmarła kolejna osoba zakażona koronawirusem.

Dotąd w Polsce potwierdzono 1638 przypadków zakażenia koronawirusem, z czego w sobotę odnotowano 249. Dzień wcześniej zdiagnozowano 168 przypadków zachorowań.

Zmarło 18 zakażonych osób, z czego o dwóch zgonach poinformowano w sobotę.

Na Warmii i Mazurach potwierdzono dwa kolejne przypadki zakażenia koronawirusem. Wśród tych osób jest komendant powiatowy policji w Nowym Mieście Lubawskim.

Rzecznik wojewody warmińsko-mazurskiego Krzysztof Guzek przekazał, że dwa nowe przypadki zakażenia koronawirusem dotyczą młodego mężczyzny z Elbląga i mężczyzny w średnim wieku z powiatu iławskiego. „Obaj są w stanie dobrym, hospitalizowani” – zaznaczył. Jedna z osób z dodatnim wynikiem badań to komendant powiatowy policji w Nowym Mieście Lubawskim, który jest mieszkańcem powiatu iławskiego. Informację potwierdził asp. Rafał Jackowski z biura prasowego warmińsko-mazurskiej policji. Zaznaczył, że komendant jest objęty od czwartku kwarantanną.

Czekamy na decyzje sanepidu odnośnie najbliższych współpracowników, z którymi komendant miał kontakt. Nowomiejska komenda powiatowa policji będzie działała normalnie, a w razie potrzeby zostanie zapewnione wsparcie innych jednostek, które są w pobliżu

– dodał asp. Rafał Jackowski.

W ostatnich dniach zakażenie koronawirusem wykryto też u osoby pracującej w nowomiejskim sanepidzie i u funkcjonariusza tamtejszej powiatowej komendy Państwowej Straży Pożarnej. Budynki obu tych instytucji zdezynfekowano, pracownicy zostali objęci kwarantanną, a ich obowiązki tymczasowo przejęły służby z sąsiednich powiatów.

Według służb wojewody warmińsko-mazurskiego zakażenie wirusem SARS-CoV-2 potwierdzono w sumie u 46 osób z regionu, jedna z nich wyzdrowiała. W całym kraju zakażenie potwierdzono u 1481 osób, z których 17 zmarło.

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w COVID, koronawirys
Nowe zakażenia w 8 województwach, nie ma wśród nich warmińsko-mazurskiego. Chorują w sumie 1163 osoby, 14 zmarło

Od rana w Polsce potwierdzono 112 nowych przypadków zakażenia koronawirusem. Informacje o pozytywnych wynikach testów laboratoryjnych przekazuje na bieżąco Ministerstwo Zdrowia. W sumie liczba osób zakażonych...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV