Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 27 °C pogoda dziś
JUTRO: 23 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Zmarło 5 kolejnych osób chorych na COVID-19. Liczba zakażonych koronawirusem wzrosła do 2055

Po tym, jak Ministerstwo Zdrowia poinformowało wieczorem o 71 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem, łączny bilans wzrósł do 2055 osób. Resort podał, że zmarło kolejne pięć osób, w sumie to 31 zgonów.

Ministerstwo poinformowało o śmierci kolejnych osób zakażonych koronawirusem. Są to: 71-letni mężczyzna, 87-letnia kobieta i 73-letnia kobieta ze szpitala w Radomiu, wszyscy z chorobami współistniejącymi; 73-letnia kobieta ze szpitala w Tychach, która była w stanie ciężkim i miała choroby współistniejące oraz 60-letni mężczyzna ze szpitala w Biłgoraju.

Wśród nowych potwierdzonych przypadków nie ma mieszkańców Warmii i Mazur:
– 26 osób z woj. mazowieckiego
– 17 osób z woj. wielkopolskiego
– 15 osób z woj. dolnośląskiego
– 6 osób osób z woj. śląskiego
– 3 osoby z woj. opolskiego
– 3 osoby z woj. lubelskiego
– 1 osoba z woj. zachodniopomorskiego

W województwie warmińsko-mazurskim do tej pory zachorowało 57 osób. Rano o nowym przypadku zakażenia poinformował rzecznik wojewody  Krzysztof Guzek.  To kobieta w średnim wieku z Elbląga z tzw. transmisji lokalnej. Jej stan określa się jako dobry. Przebywa w domu.

Ministerstwo zdrowia poinformowało dziś o 193 potwierdzonych badaniami przypadkach koronawirusa, zmarło 9 osób. W sumie zakażenie koronawirusem, od 4 marca kiedy poinformowano o pierwszym przypadku w Polsce, potwierdzono dotąd u 2055 osób, 31 zmarło.

 

Redakcja: B.Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w uwaga, pilne
IMGW ostrzega kierowców: W nocy wystąpią przymrozki i oblodzenia

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia pierwszego stopnia przed przymrozkami w województwie warmińsko-mazurskim. Na drogach pojawią się niebezpieczne oblodzenia. IMGW wydał ostrzeżenie o przymrozkach szczególnie...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV