Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 16 °C pogoda dziś
JUTRO: 21 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Zmiana duetów w kadrze siatkarzy plażowych

Mariusz Prudel. Fot. Łukasz Węglewski

W Olsztynie trenuje reprezentacja Polski siatkarzy plażowych, która korzysta z hali położonej nad jeziorem Ukiel. Maciej Świniarski rozmawiał z jednym z najlepszych zawodników – Mariuszem Prudlem, m.in. o przetasowaniach w składach naszych czołowych duetów.

Idziemy z duchem czasu, szukamy nowych wyzwań. Bierzemy do pary młodszych, którzy mają umiejętności, ale mniejsze doświadczenie niż my. Myślę, że to może działać tylko na plus. Ja będę z Kacprem Kujawiakiem, Grzegorz Fijałek z Michałem Brylem, a Jakub Szałankiewicz z Maciejem Rudolem. Michał Kądzioła prawdopodobnie nie będzie już grał na plaży – powiedział Mariusz Prudel.

Sporo mówiło się o ewentualnej zmianie miejsca rozgrywania jedynego turnieju World Tour w Polsce. Miałby być przeniesiony do Gdyni. Wiele wskazuje jednak na to, że zawody kolejny raz odbędą się w Olsztynie. – Nie ma potrzeby zmieniać miejsca. Już był tutaj organizowany, miejsce się sprawdziło. Olsztyn ma dobrze przygotowaną infrastrukturę, więc warto korzystać z tego, co jest.

Kadra będzie w Olsztynie do czwartku (22 grudnia), wróci tutaj 2 stycznia. Następnie wyleci na obóz przygotowawczy na Wyspy Kanaryjskie

 

(msw/kos)

 

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w siatkówka plażowa
Olsztyn wygrywa z Gdynią rywalizację o World Tour

Wszystko wskazuje na to, że Olsztyn jednak wygrał z Gdynią bój o siatkówkę plażową na najwyższym światowym poziomie. Prezydent miasta Piotr Grzymowicz, potwierdził wolę organizacji turnieju...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV