Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 19 °C pogoda dziś
JUTRO: 18 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Zmiana na stanowisku szefa Okręgowej Służby Więziennej

Uroczystość odwołania Andrzeja Bartkiewicza (po prawej) i powołania Elżbiety Jankowskiej, fot. Służba Więzienna

Dotychczasowy dyrektor Okręgowy Służby Więziennej w Olsztynie pułkownik Andrzej Bartkiewicz odchodzi na emeryturę.

Pracę w służbie rozpoczął w zakładzie karnym w Potulicach jako wychowawca. Po 3 latach na kolejnych 5 lat przeniósł się do aresztu śledczego w Olsztynie. W roku 2000 został powołany na stanowisko dyrektora Zakładu Karnego w Barczewie, gdzie spędził 7 lat. Ostatnie 10 lat spędził w Olsztyna na stanowisku dyrektora Okręgowego Służby Więziennej. Mundur odkłada z żalem, ale też z satysfakcją, bo przez 25 lat służby udało mu się wiele osiągnąć.

Pułkownik Bartkiewicz do największych sukcesów zalicza realizację projektu klinika penitencjarna, w którym to studenci UWM w ramach praktyk odbywają zajęcia w zamkniętych warunkach z osadzonymi. Kolejna sprawa to przedsięwzięcie podjęte wspólnie z kuratorami sądu okręgowego w Olsztynie. Te polega na przygotowaniu więźniów do powrotu do społeczeństwa. Jest szansa, że pomysł, który zrodził się w Olsztynie, będzie realizowany w całym kraju. I ostatni z sukcesów to program dotyczący pracy więźniów. Lada dzień ma ruszyć budowa hali produkcyjnej w zakładzie karnym w Iławie.

Pytany o porażki pułkownik wymienia jedną, a chodzi o generalny remont zakładu karnego w Barczewie, którego mimo starań nie udało się zrealizować. Zakład w Barczewie jest prawdopodobnie jedyną jednostką w kraju, gdzie osadzeni przebywają w szesnastoosobowych celach. Sprawę remontu jako priorytetowe zadanie pułkownik Bartkiewicz ma przekazać swojej następczyni. A jakie ma plany na najbliższa przyszłość? Najpierw odpoczynek, a potem poszukanie możliwości uaktywnienia się w sferze sportu, oświaty i szeroko pojętego szkolnictwa – powiedział Polskiemu Radiu Olsztyn. Dyrektor Bartkiewicz z wykształcenia jest nauczycielem wychowania fizycznego, instruktorem i trenerem wielu dyscyplin sportowych, a także pasjonatem żeglarstwa.

Od jutra dyrektorem Okręgowym Służby Więziennej w Olsztynie będzie ppłk. Elżbieta Jankowska, która dotychczas pełniła tę samą funkcję w okręgu warszawskim.

Pani podpułkownik, będzie gościem Krzysztofa Kaszubskiego jutro (10.02) w Porannych Pytaniach PR Olsztyn.

Posłuchaj relacji Kingi Grabowskiej

Posłuchaj rozmowy z płk. Andrzejem Bartkiewiczem.

 

Pożegnanie Andrzeja Bartkiewicza, fot. Służba Więzienna

Pożegnanie Andrzeja Bartkiewicza i powołania Elżbiety Jankowskiej, fot. SW

(grab/bsc/as)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w więzienie, emerytura, zakład karny, pułkownik, Służba Więzienna, Andrzej Bartkiewicz
Funkcjonariusze Służby Więziennej walczą ze stereotypami na swój temat

Od 6 lat ósmego lutego obchodzony jest Dzień Służby Więziennej. Święto zostało ustanowione na pamiątkę wydanego 98 lat temu dekretu, powołujące tę formację w odrodzonej Polsce....

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV