Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 17 °C pogoda dziś
JUTRO: 18 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Zmiany w komunikacji miejskiej w Olsztynie. Sprawdź, których linii dotyczą

fot. Przemysław Getka

Korekty rozkładów jazdy – to tylko część zmian wprowadzonych przez Zarząd Dróg Zieleni i Transportu w Olsztynie. Nowe rozwiązania obowiązują od początku kwietnia.

W przypadku linii nr 105 i 106 skorygowane zostały czasu odjazdów autobusów. Natomiast kurs linii 117 o godzinie 18 z krańca „Osiedle Generałów” realizowany w soboty oraz niedziele i święta został ponownie wydłużony do pętli „Cmentarz Dywity-Brama Wschodnia”.

Zmiany dotyczą także rozkładów jazdy linii 114 i 124. Uruchomione zostały dodatkowe kursy w godzinach późnowieczornych, przesunięto godziny odjazdów poszczególnych kursów oraz zmieniono charakter wybranych przystanków ze stałych na warunkowe.

Od 1 kwietnia działać ponownie zaczęła sezonowa linia 304, która kursuje do miejscowości Wójtowo. Natomiast porozumieniu z gminą Purda uruchomienie od kwietnia nowej linii nr 104, kursującej do miejscowości Klebark Wielki zostało czasowo wstrzymane. Decyzja jest bezpośrednio związana z aktualną sytuacją epidemiczną. O jej uruchomieniu będziemy informować na bieżąco.

– informuje Michał Koronowski ze ZDZiTu w Olsztynie.

Warto pamiętać, że linia tramwajowa nr 3 kursuje w ograniczonym zakresie – w dni robocze kursy są realizowane w godzinach porannych i popołudniowych.

Poza tym – w myśl decyzji rządowych – pojazdy komunikacji miejskiej mogą zabrać na pokład liczbę pasażerów odpowiadającą jedynie połowie miejsc siedzących. Jeśli więc np. w autobusie jest 40 miejsc siedzących, przewożonych może być maksymalnie 20 osób.

 

Redakcja: K. Ośko

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w rozkład, MPK
Zmiany w kursowaniu olsztyńskich autobusów. Sprawdź, o jakie linie chodzi

Olsztyński Zarząd Dróg Zieleni i Transportu poinformował, że od jutra (1 kwietnia) wprowadzone zostaną zmiany w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej. Chodzi m.in. o linie 105, 106, 114,...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV