Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 3 °C pogoda dziś
JUTRO: 1 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Zmiany w systemie rozgrywek siatkarskiej PlusLigi. W fazie play-off powalczy osiem drużyn

Siatkówka. Fot. Łukasz Węglewski

W Warszawie odbyło się spotkanie przedstawicieli klubów występujących w siatkarskiej PlusLidze, na którym zapadły bardzo ważne decyzje. Decyzje, które dotyczą zmian w systemie rozgrywek w przyszłym sezonie.

Najważniejszą informacją po tym spotkaniu jest zatwierdzenie przez prezesów klubów PlusLigi powrotu po sześciu latach do fazy play-off, w której walczy osiem drużyn. Od sezonu 2014/2015 co roku zaczęło się sprawdzanie przez Profesjonalną Ligę Piłki Siatkowej kolejnych systemów rundy play-off, co nie do końca podobało się przede wszystkim kibicom.

W pierwszej rundzie decydującej fazy sezonu zagrają zespoły ze sprawdzonego na całym świecie klucza: 1-8, 2-7, 3-6, 4-5. Zespoły zagrają do dwóch wygranych meczów. Wygrani przechodzą do półfinałów, które już będą rozgrywane wzorem poprzedniego sezonu – do trzech wygranych meczów.

Przegrani z rywalizacji w pierwszej rundzie utworzą natomiast pary walczące o miejsca 5-6 i 7-8, z tym że drużyny wyżej sklasyfikowane po zakończeniu fazy zasadniczej rywalizować będą o miejsce piąte, a te z niższych miejsc zagrają o lokatę siódmą. W obu przypadkach ekipy będą grać do dwóch wygranych meczów.

Posłuchaj relacji Piotra Świniarskiego

00:00 / 00:00

 

Autor: P. Świniarski
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w PlusLiga, play-off, zmiany
Duże zmiany w rozkładzie komunikacji miejskiej w Olsztynie

Za kilka dni autobusem miejskim będzie może dojechać z Olsztyna do Barczewa. Uruchomienie nowych linii pozwoli połączyć ze stolicą regionu także inne miejscowości tej gminy. 1...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV