Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 12 °C pogoda dziś
JUTRO: 22 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Znamy decyzję ws. zadłużenia Elbląga. Radni PiS przeciwni propozycjom prezydenta miasta

Sesja Rady Miasta w Elbląg. Fot. M. Stankiewicz

Rada Miasta po burzliwej dyskusji przyjęła propozycje prezydenta Witolda Wróblewskiego dotyczące restrukturyzacji zadłużenia Elbląga.

– Spłacimy zadłużenie wolniej niż w poprzedniej kadencji, ale za to miasto pozyska pieniądze na inwestycje nawet w wysokości 430 mln złotych – tłumaczy Witold Wróblewski.

00:00 / 00:00

Przeciw prezydenckiemu programowi byli radni Prawa i Sprawiedliwości, którzy uważają, że władze miasta rolują długi i obciążają nimi następne pokolenia. Nie jest jasne też jasne o jakich inwestycjach mówi prezydent. Chcielibyśmy to wiedzieć, bo jeśli ma to posłużyć rozwojowi miasta, to bylibyśmy za. A tak nie wiemy nic – zastrzega Janusz Hajdukowski, wiceprzewodniczący rady z Prawa i Sprawiedliwości.

00:00 / 00:00

Restrukturyzacją  zostanie objętych  ponad 100 milionów złotych. Miasto wyda obligacje w wysokości 27 milionów, a rocznie będzie spłacać po 5 milionów złotych. Obecnie dług Elbląga wynosi 303 mln złotych, to jest ok 55 % przyszłorocznego budżetu.

Sesja Rady Miasta w Elbląg. Fot. M. Stankiewicz

Autor: M. Stankiewicz
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Elbląg, Rada Miasta, zadłużenie, miasto, Witold Wróblewski
Zadaszone wiaty, nowe pawilony i chodniki. Trwa modernizacja miejskiego targowiska w Elblągu

3 miliony złotych kosztowała pierwsza część przebudowy miejskiego targowiska w Elblągu. W miejscu starych pawilonów pojawiło się 12 nowoczesnych. Zniknęły też dawne stoły do wykładania towaru,...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV