Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 28 °C pogoda dziś
JUTRO: 29 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Znamy kolejne szczegóły w sprawie postrzelenia na Zatorzu. Głos zabrała policja

W tym miejscu upadł postrzelony mężczyzna. Widać jeszcze ślady krwi. Fot. A. Skrago

Nowe informacje w sprawie śmiertelnego postrzelenia mężczyzny przez policjanta na olsztyńskim Zatorzu. Policjanci wyjaśniają, jak doszło do feralnej interwencji.

Patrol przyjechał do kamienicy przy ulicy Okrzei na wezwanie matki mężczyzny. Jak poinformowała sierżant sztabowy Izabela Kołpakowska z Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie, policjanci zostali wezwani z powodu pijanego, bardzo agresywnego i awanturującego się mężczyzny. Funkcjonariusze użyli broni i postrzelili 33-letniego mężczyznę. W tej sprawie prowadzone jest śledztwo prokuratury, także trwają czynności wewnętrzne policji, które mają wyjaśnić i ustalić dokładny przebieg tego zdarzenia.

00:00 / 00:00

Mimo udzielenia pierwszej pomocy przez policjantów, mężczyzna zmarł po przewiezieniu do szpitala. Funkcjonariusz, który do niego strzelał pełni służbę w policji od 4 lat, teraz jest na zwolnieniu lekarskim. Jak poinformowała wcześniej prokuratura, policjant został ranny w rękę podczas interwencji.

Wczoraj miał zostać  przesłuchany w prokuraturze. Jak dowiedziało się Radio Olsztyn, nie udało się do tego doprowadzić.

 

Autor: A. Skrago
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w śmierć, policja, strzał, strzelanina
Śledczy badają okoliczności śmierci 9-latka. Chłopiec zginął w lunaparku

Pęknięcie mocowania gondoli karuzeli było najprawdopodobniej przyczyną tragicznego wypadku, do którego doszło w minioną niedzielę w Szczytnie. Przypomnijmy w objazdowym lunaparku 9-latek bawił się pod opieką...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV