Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 8 °C pogoda dziś
JUTRO: 5 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Znamy mistrzów słowa

Mirosława Micek z Dębicy zdobyła Gran Prix 17 Festiwalu Sztuki Słowa … czy to jest kochanie? w Elblągu. Recytowała fragment sztuki Jeana Giraudoux . Recytowała fragment sztuki Jeana Giraudoux „Wariatka z Chaillot”. Laureatka dostała w nagrodę 3,5 tysiąca złotych.

W piosence poetyckiej pierwsze miejsce wyśpiewała Alicja Kuszowska z Malborka. Oprócz tysiąca złotych nagrody, otrzymała także nominację do finału Studenckiego Festiwalu Piosenki w Krakowie.

Trzecie miejsce w tej kategorii zajęła Katarzyna Wisiecka z Elbląga, a jedno z dwóch wyróżnień przypadło elblążance Karolinie Dziąbkowskiej.

Wśród recytatorów najlepsi okazali się – i zajęli pierwsze miejsce ex aequo: Dorota Iwanicka ze Świdnika oraz Bartosz Kowalczyk z Drawska Pomorskiego. Najlepszym w kategorii teatrów jednego aktora okazał się natomiast Przemysław Sowa z Łodzi. (ajas/łw)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w sztuka
Elbląski teatr na dotknięcie ręki

Elbląski teatr włącza się do ogólnopolskiej akcji "Dotknij teatru". Kampania przygotowana z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru ma na celu umożliwienie spotkania artystów i widzów. Do 27...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV