Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 13 °C pogoda dziś
JUTRO: 24 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Znamy numery list w wyborach parlamentarnych. Sprawdź, z którym wystartuje dany komitet

Fot. Ł. Węglewski

W siedzibie PKW rozlosowano numery list wyborczych dla ogólnopolskich komitetów, które wystawią kandydatów do Sejmu we wszystkich 41 okręgach wyborczych. PSL przypadła lista numer 1 , PiS – 2, SLD – 3, Konfederacji – 4 i Koalicja Obywatelska – 5. Wiemy też, kto dokładnie wystartuje do Sejmu na Warmii i Mazurach.

W wyborach do Sejmu na Warmii i Mazurach swoich kandydatów wystawia siedem komitetów wyborczych. O poselskie mandaty będą walczyły łącznie 192 osoby. W wyborach do Sejmu województwo jest podzielone na dwa okręgi wyborcze.

W okręgu nr 34 – tzw. elbląskim – startuje Prawo i Sprawiedliwość, Koalicja Obywatelska, PSL, Konfederacja Wolność i Niepodległość, SLD, oraz Koalicja Bezpartyjni i Samorządowcy. Tu do wzięcia jest 8 mandatów, a walczyć o nie będzie w sumie 89 osób.

W okręgu nr 35 – tzw. olsztyńskim – będziemy wybierać 10 posłów . O mandaty walczy 103 kandydatów z komitetów PiS, KO, PSL, SLD, Konfederacji oraz Skutecznych Piotra Liroya-Marca.

Sprawdź kto na Warmii i Mazurach kandyduje do SENATU

Sprawdź kto na Warmii i Mazurach kandyduje do SEJMU

W siedzibie PKW rozlosowano numery dla pięciu komitetów, które zarejestrowały swoje listy we wszystkich okręgach wyborczych.

W losowaniu numer 1 przypadł KW Polskie Stronnictwo Ludowe, 2 – KW Prawo i Sprawiedliwość, 3 – KW Sojusz Lewicy Demokratycznej, 4 – KW Konfederacja Wolność i Niepodległość, 5 – KKW Koalicja Obywatelska PO.N IPL Zieloni.

Następnie wylosowane zostały numer dla komitetów, które zarejestrowały listy kandydatów do Sejmu w mniejszej liczbie okręgów. I tak numer 6 będą miały listy KW Prawica, 7 – KW Akcja Zawiedzionych Emerytów Rencistów, 8 – KWW Koalicja Bezpartyjni i Samorządowcy a 9 – KW Skuteczni Piotra Liroya-Marca.

Wybory parlamentarne odbędą się 13 października.

 

 

Redakcja: K. Ośko//B.Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w wybory
Dziś mija termin zgłaszania kandydatów do składów obwodowych komisji wyborczych

Dziś (13 września) jest ostatni dzień na zgłoszenie kandydatów do składów obwodowych komisji wyborczych. 13 października w wyborach parlamentarnych wybierzemy posłów i senatorów. Członkiem obwodowej komisji...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV