Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 5 °C pogoda dziś
JUTRO: 5 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Znamy skład list wyborczych Prawa i Sprawiedliwości. Sprawdź, kto z Warmii i Mazur wystartuje do Sejmu i Senatu

Lisa wyborcza kandydatów PiS do Sejmu

Dotychczasowi parlamentarzyści, samorządowcy, a także przedsiębiorcy znaleźli się na listach  Prawa i Sprawiedliwości w jesiennych wyborach do Sejmu.

W Olsztynie liderem jest podsekretarz stanu w Ministerstwie Nauki i Szkolnictwa Wyższego Wojciech Maksymowicz, a za nim posłanka Iwona Arent i wojewoda warmińsko-mazurski Artur Chojecki. Dalej są: Wojciech Kossakowski, Jerzy Małecki, Antoni Gosiewski, Patryk Kozlowski, Robert Nowacki, Henryk Żuchowski, Dariusz Rudnik, Beata Bukowska, Izabela Szostak, Karol Marchel, Zdzisława Tołwińska, Andrzej Juchniewicz, Jolanta Michalska, Agnieszka Suchocka, Tomasz Szostkowski, Ewa Mieszkowska. Listę zamyka Michał Wypij z Porozumienia.

Obecnie w okręgu nr 35 PiS ma czworo posłów, ale Wojciech Kossakowski uważa, że w kolejnej kadencji będzie ich więcej.

00:00 / 00:00

Na listach zabrakło Jerzego Szmita, szefa PiS w okręgu olsztyńskim oraz byłego wiceministra infrastruktury i budownictwa oraz Andrzeja Maciejewskiego, który odszedł z Kukiz’15 i chciał startować z list Prawa i Sprawiedliwości.

W Elblągu na czele listy jest poseł Leonard Krasulski, a za nim inni posłowie Jerzy Wilk i Zbigniew Babalski. Dalej są Marcin Kazimierczuk, Monika Modzelewska-Kozioł, Damian Godzyński, Paweł Kowszyński, Adam Ołdakowski, Anna Węgłowska, Karolina Goik, Agnieszka Kobryń, Grażyna Kamińska, Jolanta Andruszkiewicz, Robert Gontarz, Grzegorz Kierozalski. Listę zamyka Jacek Pawlik.

Zbigniew Babalski przekonuje, że to dobra lista.

00:00 / 00:00

………………………………………………………………..

Na listach PiS do Senatu znalazła się większość senatorów obecnej kadencji.

Do Senatu z okręgu numer 85 obejmującego powiat działdowski, iławski, nowomiejski i ostródzki wystartuje Bogusława Orzechowska. Z okręgu numer 84, który obejmuje powiaty: bartoszycki, braniewski, elbląski i lidzbarski oraz sam Elbląg startuje obecny wicewojewoda Sławomir Sadowski. Z okręgu numer 87, czyli z powiatów ełckiego, giżyckiego, gołdapskiego, kętrzyńskiego, mrągowskiego, oleckiego, piskiego i węgorzewskiego wystartuje Małgorzata Kopiczko.

Jeszcze nie znamy kandydata z okręgu numer 86, który będzie obejmować m.in. Olsztyn.

………………………………………………………………….

Wybory parlamentarne odbędą się 13 października. Polacy wybiorą na czteroletnią kadencję 460 posłów i 100 senatorów. Bierne prawo wyborcze w wyborach do Izby Wyższej przysługuje kandydatom, którzy ukończyli 30. rok życia. Wybory do Senatu odbywają się w jednomandatowych okręgach wyborczych.

Pełnomocnik wyborczy KW Prawo i Sprawiedliwość Krzysztof Sobolewski. Foto: PiS/Twitter

 

Autor: K.Piasecka/A. Piedziewicz
Redakcja: B.Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w PiS, wybory, Prawo i Sprawiedliwość, listy, lista
Iwona Arent (PiS): Osoby, które chcą doprowadzić do destabilizacji, próbują grać listami wyborczymi

Jeszcze dziś opublikowane zostaną listy osób, które będą reprezentowały Zjednoczoną Prawicę w jesiennych wyborach do Sejmu - powiedziała w Porannych pytaniach Radia Olsztyn posłanka Prawa i...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV