DZIŚ: 8 °C pogoda dziś
JUTRO: 6 °C pogoda jutro

Znamy zwycięzców XVII Biegu Jakubowego!

Paweł Pszczółkowski został zwycięzcą XVII Biegu Jakubowego. Olsztynianin pokonał 10-kilometrową trasę w czasie 34 minut i 24 sekund.

To jego trzecia z rzędu wygrana w Biegu Jakubowym, triumfował także w 2017 i 2018 roku.

00:00 / 00:00

Wśród kobiet triumfowała reprezentantka stolicy Warmii i Mazur – Marta Barcewicz, która osiągnęła wynik 43 minut i 50 sekund. Zwyciężczyni biegu przyznała, że pogoda do biegania była dziś wręcz idealna.

Podium tegorocznego Biegu Jakubowego uzupełnili olsztynianie: Daniel Mikielski, z czasem gorszym od zwycięzcy o 23 sekundy, oraz Wiktor Kujawa z czasem 35 minut i 45 sekund.

Bieg wystartował o 11:00 z rynku olsztyńskiego Starego Miasta. Zawodników czekała rywalizacja na 10-kilometrowej trasie, która ze Starego Miasta poprowadziła w okolice jeziora Długiego. Organizatorzy zmienili nieco trasę, jeden z odcinków wiódł ścieżkami Parku Centralnego.

Nie zabrakło tam także nas. Radio Olsztyn przeprowadziło transmisję z zawodów. Studio rozstawiliśmy na Starym Mieście, gdzie ustawione zostały start i meta.

Bieg Jakubowy to impreza dla wszystkich – dzieci i dorosłych, kobiet i mężczyzn, amatorów i tych którzy biegają bardziej profesjonalnie. Każdy będzie mógł się sprawdzić i poczuć satysfakcję z ruchu. Przygotowano bowiem kilka biegów towarzyszących. A chętnych nie brakuje, także w najstarszej grupie. W nadchodzącej edycji, na prośbę seniorów, powstała jeszcze jedna kategoria – 75+.

XVII Bieg Jakubowy to przede wszystkim promocja biegania i zdrowego stylu życia. Organizatorzy jak zwykle proponują także biegaczom starty charytatywne i wsparcie Fundacji Przyszłość Dla Dzieci. W poprzednim roku bieg ukończyło ponad 500 osób.

Więcej w sport, Olsztyn, bieg
Kwestując, biegnąc i bawiąc się pomagają podopiecznym hospicjum. W Elblągu rozpoczęły się Żonkilowe Pola Nadziei

Gościem specjalnym elbląskiej imprezy był krakowianin Piotr Pogon, który opowiadał o nadziei. Mimo ciężkich chorób i niepełnosprawności zdobył cztery najwyższe szczyty Ziemi. W sobotę przy elbląskich...