Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 16 °C pogoda dziś
JUTRO: 18 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Znane są wstępne wyniki sekcji zwłok poszukiwanego od Sylwestra 19-latka


Przeprowadzona dziś sekcja pokazała, że do śmierci Radosława Zalewskiego nie przyczyniły się osoby trzecie.

Mieszkaniec podostrowskiej wsi razem z kolegą przyjechał do Olsztyna na Sylwestra. Przed północą 19-letni Radek wyszedł z mieszkania, w którym odbywała się impreza. Ostatni raz telefonował ze swojej komórki około godziny 23. Następnego dnia rodzina zawiadomiła policję o jego zaginięciu. Ciało nastolatka dopiero 15 lutego znaleźli w pobliżu wsi Jaroty płetwonurkowe z Grupy Specjalnej Płetwonurków RP.

O wynikach sekcji zwłok informuje Krzysztof Górski z Prokuratury Rejonowej Olsztyn-Południe.

Po oględzinach przez biegłego i otwarciu zwłok, które były bardzo drobiazgowo przeprowadzone kwalifikacja nie zmienia się. Nadal śledztwo będzie prowadzone w kierunku nieumyślnego spowodowania śmierci. Trwa wyjaśnianie wszystkich okoliczności, które doprowadziły do śmierci 19-latka i wyjaśnienie, czy ktokolwiek inny przyczynił się do niej. Mogę powiedzieć, że nie udowodniono żadnych zewnętrznych obrażeń, które mogłyby być uznane za przyczynę śmierci.

00:00 / 00:00

Podczas sekcji zabezpieczono próbki, które posłużą do wyjaśnienia przyczyny śmierci oraz tego czy Radosław Zalewski był pod wpływem dopalaczy.

Autor: D.Grzymska
Redakcja: B.Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w śmierć, prokuratura, sledztwo, zaginiony, zwłoki, Sylwester, sekcja
Badania genetyczne potwierdzą tożsamość kobiety, której ciało znaleziono w Górowie Iławeckim

Ciało znalazł w okolicach ulicy Bema, przy rzece Młynówce jeden z mieszkańców Górowa Iławeckiego. Było to w miniony piątek po godzinie 15. Twarz kobiety została zniekształcona...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV