Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 15 °C pogoda dziś
JUTRO: 16 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Znęcanie się i przemoc na tle seksualnym. Matka i dziadek 7-letniej dziewczynki usłyszeli zarzuty


Matka i dziadek 7-latki z gminy Olsztynek z zarzutami dotyczącymi znęcania się nad dzieckiem i doprowadzenia do innej czynności seksualnej. W sprawia zatrzymano także konkubenta kobiety, mężczyznę przesłuchiwano w charakterze świadka.

Całą trójkę zatrzymano w niedzielę, przesłuchano dziś kiedy wytrzeźwieli. Od rana śledczy z prokuratury rejonowej Olsztyn Południe prowadzili czynności wyjaśniające w tej sprawie. Te potwierdziły podejrzenia i pozwoliły postawić zarzuty – poinformował prokurator rejonowy Daniel Brodowski.

Matka usłyszała zarzut znęcania się nad dzieckiem, dziadek podejrzenia popełniania przestępstwa o charakterze seksualnym i doprowadzenia do innej czynności seksualnej. Dziecko mogło być krzywdzone od 2017 roku do dnia wczorajszego – taki okres czasu obejmują postawione zarzuty, ale to wymaga dalszej weryfikacji.

00:00 / 00:00

Nie tylko to, bo w sprawie jest jeszcze dużo wątków do sprawdzenia – dodał prokurator Brodowski. Zaplanowano kolejne czynności, w tym przesłuchanie szeregu osób. Zgromadzony dotychczas materiał dowodowy wyklucza natomiast postawienie kolejnych zarzutów.

00:00 / 00:00

Wobec matki i dziadka 7-latki zastosowano wolnościowe środki zapobiegawcze w postaci dozoru policji. Stan dziewczynki w opinii śledczych jest bardzo dobry, została umieszczona w rodzinie zastępczej.

Posłuchaj relacji Kingi Grabowskiej

 

Autor: K. Grabowska
Redakcja: A. Chmielewska

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w zarzuty, pedofilia, znęcanie się, gmina Olsztynek
Olsztyński sąd uniewinnił prezes RIO od zarzutu przekroczenia uprawnień, przywłaszczenia pieniędzy i poświadczenia nieprawdy

Prezes Regionalnej Izby Obrachunkowej w Olsztynie nie przekroczyła uprawnień orzekł Sąd Rejonowy w Olsztynie. Sąd Rejonowy uniewinnił Iwonę B.-B. oskarżoną m.in. o niedopełnienie obowiązków i przekroczenie...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV