Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 8 °C pogoda dziś
JUTRO: 11 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Zobacz jak obchodzono święto Trzech Króli w Ełku i Elblągu

Fot. A. Puzdrowska

Święto Trzech Króli, czyli Dzień Objawienia Pańskiego zamyka cykl świąt Bożego Narodzenia. W wielu miastach Warmii i Mazur barwne orszaki zmierzały do stajenki, aby pokłonić się nowonarodzonemu Jezusowi.

Kilkaset osób przeszło ulicami Ełku w Orszaku Trzech Króli. Przemarsz po raz 6 szósty zorganizowała Akcja Katolicka Diecezji Ełckiej.

Posłuchaj relacji Małgorzaty Zbrożek

00:00 / 00:00

Orszak Trzech Króli przemaszerował z Placu Jana Pawła II do kościoła przy ulicy Toruńskiej w Ełku.

Na pamiątkę wydarzeń sprzed wieków ulicami Elbląga przeszedł kolorowy orszak. Udział w nim mógł wziąć każdy, zgodnie z tegorocznym hasłem ” Bóg jest dla wszystkich „. Trzej Królowie Kacper, Melchior i Baltazar reprezentują trzy strony świata: Europę, Azję oraz Afrykę. Mędrcy wyruszyli do Betlejem, by pokłonić się nowo narodzonemu Jezusowi Chrystusowi.

W Elblągu barwny korowód przeszedł głównymi ulicami miasta na Starówkę. Po drodze orszak zatrzymywał się w kilku miejscach, gdzie prezentowane były scenki z jasełek. Uroczystości zakończyły się Mszą Świętą w katedrze.

Posłuchaj relacji Anety Puzdrowskiej

00:00 / 00:00

 

Autor: M.Zbrożek/ A. Puzdrowska
Redakcja: A. Podbielska

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w wierni, kacper, królowie, Orszak Trzech Króli, Baltazar, Bóg jest dla wszystkich
Jak wyglądają przygotowania do Orszaku Trzech Króli?

„Gdy zaś Jezus narodził się w Betlejem w Judei za panowania króla Heroda, oto Mędrcy ze Wschodu przybyli do Jerozolimy i pytali: «Gdzie jest nowo narodzony...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV