Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 16 °C pogoda dziś
JUTRO: 21 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Zobacz, jakie zmiany czekają na nauczycieli i uczniów po reformie oświaty w Elblągu

W Elblągu nie będzie zwolnień nauczycieli w związku z wprowadzaną reformą oświaty, ani z powodu postępującego niżu demograficznego. Miasto szuka jedynie miejsc pracy dla pedagoga, polonisty i wychowawcy świetlicy.

Reszta z ponad dwóch tysięcy nauczycieli ma zapewnione pełne etaty. Samorząd zdecydował też o kontynuacji ubiegłorocznego programu wsparcia dobrowolnych odejść na emeryturę. Około 40 nauczycieli z uprawnieniami podjęło już decyzję o zakończeniu pracy. Każdy z nich odbierze nagrodę w wysokości 15 tysięcy złotych.

Elbląg jest gotowy do wprowadzenia reformy. Główną zasadą było zachowanie sieci szkół i obwodów szkolnych, tak by dzieci miały swoją placówkę jak najbliżej domu. Kłopotem jest oczywisty nadmiar nauczycieli i brak pracy dla następców.

– Stąd program dla przyszłych emerytów i gotowy plan pełnego pensum godzin dla tych pracujących – wyjaśnia prezydent Elbląga Witold Wróblewski.

Z opracowanych już arkuszy organizacyjnych szkół wynika, że w Elblągu dzieci nie będą uczyć się w systemie zmianowym.

(M.Stankiewicz/K.Piasecka)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Elbląg, szkoła, praca
Opiekunka szkolnego autobusu z promilami. 54-letnia kobieta może stracić pracę

Nietrzeźwa kobieta opiekowała się młodzieżą w autobusie dowożącym uczniów do gimnazjum w Piszu. Autobusem jechało 10 dzieci, które oddano pod opiekę dyrektora szkoły. Wszystko wyszło na...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV