Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 17 °C pogoda dziś
JUTRO: 18 °C pogoda jutro
Logowanie
 

„Żołnierz w służbie historii”, czyli zapomniani bohaterowie oczami młodego pokolenia

Fot. Fotolia.pl

Rozpoczął się konkurs „Żołnierz w służbie historii” przeznaczony dla uczniów klas mundurowych. O idei  i zasadach przedsięwzięcia opowiadali przedstawiciele kierownictwa MON oraz IPN.

Jak mówił wiceminister obrony Wojciech Skurkiewicz, szczególny nacisk będzie kładziony na historię oręża polskiego oraz wkład wojska w odzyskanie niepodległości i odbudowę państwa. Wiceszef MON szacuje, że konkurs może dotrzeć do ponad pięćdziesięciu tysięcy uczniów klas mundurowych.

Ważną datą dla startujących w konkursie uczniów jest 17 grudnia tego roku. Do tego czasu należy się zarejestrować, żeby potem móc wziąć udział w organizowanych z IPN warsztatach historycznych, które rozpoczną się na początku 2019 roku.

00:00 / 00:00

Prezes Instytutu Pamięci Narodowej Jarosław Szarek inaugurując konkurs powiedział, że prace młodych ludzi powinny być wykonane z wykorzystaniem nowoczesnych form przekazu. Instytutowi zależy, żeby przedstawiały mniej znanych bohaterów, a nacisk kładzie się na pokolenie września 1939 roku. Według prezesa Jarosława Szarka, w tamtych czasach było wielu zapomnianych albo mało znanych bohaterów, na których których warto spojrzeć oczami młodego pokolenia.

00:00 / 00:00

W ramach konkursu uczniowie będą musieli wykonać w sumie trzy zadania. Można do niego zgłosić co najmniej dwuosobową drużynę oraz opiekuna. Finał konkursu „Żołnierz w służbie historii” zaplanowano na czerwiec przyszłego roku. Nagrodą główną będzie zagraniczny wyjazd edukacyjny w miejsca związane z historią polskiego oręża.

Rejestracja do konkursu prowadzona jest na stronie zolnierzewhistorii.ipn.gov.pl

 

Źródło: IAR
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w konkurs, Instytut Pamięci Narodowej, Ministerstwo Obrony narodowej, Jarosław Szarek, Żołnierz w służbie historii
Regulamin konkursu „Wygrana z rana”

Regulamin konkursu „Wygrana z rana”   §1 Postanowienia ogólne 1.    Podmiotem organizującym Konkurs „Wygrana z rana” jest Polskie Radio – Regionalna Rozgłośnia w Olsztynie „Radio Olsztyn”...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV