Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 6 °C pogoda dziś
JUTRO: 19 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Żołnierze batalionu lekkiej piechoty z Morąga rozpoczęli szkolenie terytorialsów

Fot. Jarosław Skórski/WOT

Ponad 150 żołnierzy szkoli się w ten weekend na strzelnicy w Morągu w specjalnościach: sapera, medyka czy radiotelefonisty.

To drugi etap w 3-letnim systemie szkoleniowym żołnierzy WOT. W tym czasie terytorialsi mogą być skierowani na dodatkowe kursy i szkolenia specjalistyczne.

Jedną z najbardziej powszechnych specjalności jest ratownik pola walki, dlatego na te stanowiska wyznaczani są ratownicy medyczni, pielęgniarki czy farmaceuci

– wyjaśnia ppłk Mirosław Tołodziecki, dowódca 42. Batalionu Lekkiej Piechoty.

Pierwszy rok szkolenia w służbie Wojsk Obrony Terytorialnej to szkolenie indywidualne ogólnowojskowe. W drugim roku odbywają się szkolenia specjalisty. Trzeci rok to zgrywanie pododdziałów.

W Wojskach Obrony Terytorialnej służy już ponad 20 tysięcy żołnierzy, w tym 17 tysięcy żołnierzy pełniących Terytorialną Służbę Wojskową. Na Warmii i Mazurach jest obecnie ponad 2 tysiące terytorialsów, z czego prawie 400 w morąskim batalionie.

Fot. Jarosław Skórski/WOT

Fot. Jarosław Skórski/WOT

Fot. Jarosław Skórski/WOT

Fot. Jarosław Skórski/WOT

Fot. Jarosław Skórski/WOT

Fot. Jarosław Skórski/WOT

Autor: K.Kantor
Redakcja: B.Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w WOT, wojska obrony terytorialnej
Pościgi, patrole, zatrzymania. 1,5 tysiąca żołnierzy bierze udział w manewrach Dragon 19

Ponad 1,5 tys. żołnierzy Wojsk Obrony Terytorialnej bierze udział w manewrach Dragon 19. Terytorialsi z Warmii i Mazur ćwiczą wspólnie z funkcjonariuszami oddziału Straży Granicznej. Dragon-19...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV