Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 19 °C pogoda dziś
JUTRO: 21 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Żołnierze usuną zator blokujący odpływ wody z rzeki Balewki i Dzierzgoń

Szef wojsk inżynieryjnych 16. PDZ, podpułkownik Mirosław Korotkiewicz. Fot. Mira Stankiewicz

Zator rozciąga się  na około 300 metrach wąskiego kanału, saperzy przeprowadzili wstępny rekonesans. Operacja  usuwania naniesionych drzew, konarów i mułurozpocznie się w sobotę.

Najbardziej zagrożone miejsce na Żuławach Elbląskich to właśnie rejon jeziora Druzno. Tam woda powodziowa wciąż nie ma ujścia.

To bardzo groźna sytuacja, bo w każdej chwili nadwyrężone wały mogą nie wytrzymać naporu wody. Szef wojsk inżynieryjnych 16. dywizji, podpułkownik Mirosław Korotkiewicz sam zaczął badanie terenu, z którego zacznie się akcja. Pomagają mapy, strażacy i mieszkańcy Węgli – Żukowa, bo tam stacjonują saperzy. – Jesteśmy przygotowani na każdą sytuację, saper ma w swoim menu

wyjąśniał  podpułkownik Mirosław Korotkiewicz.

40-osobowej grupie saperów utrudnia pracę grząski grunt, ponieważ mają do dyspozycji wyłącznie ciężki sprzęt. W odwodzie na rozkaz dowódcy dywizji czekają  już kolejne jednostki.

Posłuchaj relacji Miry Stankiewicz

00:00 / 00:00

Autor: M. Stankiewicz
Redakcja: A.Podbielska

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w wojsko, żołnierze, kanał, 16 Pomorska Dywizja
Żołnierze i strażacy uszczelniają wały przeciwpowodziowe na Żuławach

W województwie warmińsko- mazurskim wciąż utrzymywane jest pogotowie przeciwpowodziowe w pięciu powiatach. Najtrudniejsza sytuacja panuje w gminie Markusy koło Elbląga, gdzie zabezpieczane są  dwa uszkodzone wały....

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV