Strona główna Radio Olsztyn
Olsztyn
DZIŚ: 19 °C pogoda dziś
JUTRO: 15 °C pogoda jutro
IMIENINY: Agnieszki, Amalii, Czecha
EUR: 4.1665 CHF: 3.4777
USD: 3.3693 GBP: 4.777
Logowanie
 

Zorganizowana grupa oszustów działa w Elblągu

Fot. KWP

Policjant po służbie pomógł zatrzymać oszustkę, która okradła starsze małżeństwo z Elbląga. Funkcjonariusze wciąż szukają reszty zorganizowanej grupy.

Dwie kobiety zapukały do drzwi seniorów i podały się za pracownice opieki społecznej – relacjonuje Jakub Sawicki z elbląskiej policji:

Okazały fałszywe legitymacje i weszły do środka. Zaczęły robić notatki. Pytały o dochody oraz sytuacje zdrowotną. Po kilku minutach do mieszkania wszedł mężczyzna, który powiedział, że jest lekarzem i chciał przeprowadzić badania. Jak argumentowała oszustka, badania miały na celu ustalenie stanu zdrowia małżonków. Padły obietnice dodatkowych świadczeń z pomocy społecznej. W rezultacie w mieszkaniu zrobiło się zamieszanie, a podejrzana wykorzystała moment i zabrała z szafy koperty z oszczędnościami. Chwile później wszyscy wybiegli.

dodał oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Elblągu.

Za nimi wybiegł starszy mężczyzna i zaczął krzyczeć. Wtedy do akcji wkroczył policjant, który tamtędy przechodził. Obezwładnił jedną z kobiet. Zatrzymana wyrzuciła z torebki dwie koperty. Było tam 1600 złotych skradzione seniorom.

40-latka to mieszkanka Częstochowy. Policjanci szukają pozostałych oszustów. Pokrzywdzone małżeństwo odzyskało pieniądze, a fałszywa pracownica socjalna trafiła do aresztu. Okazało się, że była wcześniej wielokrotnie karana za kradzieże. Grozi jej do 5 lat więzienia.

(K.Piasecka/A.Podbielska)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w oszust, gang oszustów
Nowa metoda oszustów „na telefon”. Każą założyć nowe konto bankowe

Fala oszustw "na policjanta" w powiecie iławskim. W ciągu ostatnich kilku dni złodzieje zadzwonili do siedmiu starszych osób. W ostatnim czasie oszuści zmienili taktykę. Oszust dzwoni...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV