Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 18 °C pogoda dziś
JUTRO: 18 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Zostanie charakterystyczny kształt i elementy konstrukcji. Jest już projekt modernizacji olsztyńskiej hali Urania

Hala Urania w Olsztynie. Fot. P. Getka

Jak podaliśmy wczoraj, urząd marszałkowski poinformował o możliwości przyznania dotacji ze środków unijnych. Prezydent Olsztyna zapewnia natomiast, że znajdzie pieniądze na wkład własny.

Wspieranie tych działań zapowiada nawet ratuszowa opozycja. Szef klubu radnych PiS Radosław Nojman twierdzi, że to potrzebna inwestycja.

Wszyscy zdajemy sobie sprawę, że taka okazja może się nie trafić w ogóle, a przynajmniej nie w najbliższym czasie. Jest to ogromna szansa na spełnienie postulatu nie tylko środowisk sportowych, ale także mieszkańców Olsztyna.

00:00 / 00:00

Miasto ma już projekt modernizacji. Zbigniew Szymula z Ośrodka Sportu i Rekreacji tłumaczy, że obiekt będzie praktycznie całkowicie nowy.

Zostają tylko i wyłącznie żelbetonowe słupy, które podtrzymują całą konstrukcję, a reszta jest tworzona na nowo. W nowym projekcie zaplanowana jest nowa hala treningowa o pełnych wymiarach, parkingi, sale konferencyjne oraz pomieszczenia biurowe.

00:00 / 00:00

Liczba miejsc na trybunach ma wzrosnąć z obecnych 2 do 4 tysięcy. Teraz wszystko zależy od Komisji Europejskiej, która musi zgodzić się na przesunięcie środków w Regionalnym Programie Operacyjnym.

Hala Urania w Olsztynie. Fot. P. Getka

Autor: A.Piedziewicz
Redakcja: B.Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w pieniądze, remont, przebudowa, hala
Jest szansa na modernizację olsztyńskiej hali Urania. Pieniądze zabezpieczono. Teraz wszystko zależy od Komisji Europejskiej

Urząd marszałkowski poinformował o możliwości przesunięcia na ten cel 132 milionów złotych z unijnych funduszy zapisanych w Regionalnym Programie Operacyjnym. Chodzi o niewykorzystane środki z innych...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV