Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 17 °C pogoda dziś
JUTRO: 27 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Zrób sobie selfie z rowerem! Dokumentacja fotograficzna ułatwi identyfikację pojazdu w przypadku kradzieży

Fot. Fotolia.com

Nie chcesz ułatwić życia złodziejom rowerów? Zrób sobie selfie ze swoim pojazdem – radzi elbląska policja.

Rowery giną najczęściej spod sklepów, z klatek schodowych lub innych łatwo dostępnych miejsc. Zazwyczaj są to kradzieże przypadkowe, bo złodzieje wykorzystują okazję, kiedy rower pozostawiony jest bez żadnych zabezpieczeń i dozoru. To może wydać się na początku dziwne, ale problem pojawia się, gdy stracimy rower – mówi Jakub Sawicki z zespołu prasowego KMP w Elblągu. Dokumentacja fotograficzna ułatwi identyfikację pojazdu, który trafi na policję. Dobrze mieć też zdjęcie numeru fabrycznego roweru – radzi Sawicki.

Podczas każdego sezonu rowerowego, policjanci kontrolują setki rowerzystów, sprawdzając jednocześnie, czy posiadany przez nich jednoślad nie pochodzi z przestępstwa. W sytuacji, gdy odzyskują skradziony rower, natychmiast rozpoczyna się przeszukiwanie baz danych, ustalanie do kogo należał oraz gdzie i kiedy doszło do jego kradzieży. Możliwe jest to jednak tylko w sytuacji, gdy pokrzywdzony po takiej kradzieży poda numer fabryczny i cechy charakterystyczne utraconego jednośladu. A zdjęcie bardzo to ułatwi.

Posłuchaj relacji Miry Stankiewicz

Autor: M. Stankiewicz
Redakcja: A. Chmielewska

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w policja, kradzież, rower
Ma ograniczyć liczbę nieszczęśliwych wypadków. W Mikołajkach rusza kampania „Kręci mnie bezpieczeństwo… nad wodą”

Na plaży w Mikołajkach uroczyście rozpocznie się warmińsko-mazurska odsłona kampanii "Kręci mnie bezpieczeństwo... nad wodą". Będzie to trzecia edycja ogólnopolskiej akcji informacyjno-edukacyjnej, w którą aktywnie włączają...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV