Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 3 °C pogoda dziś
JUTRO: 3 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Zrobili sobie selfie przy granicy z Rosją. Wszystko zarejestrowały kamery Straży Granicznej

Fot. Łukasz Węglewski

Rodzina z województwa lubelskiego spacerowała w strefie przygranicznej w Sępopolu nie wiedząc, że jest to zabronione. Zrobili sobie selfie, ale wszystko przy okazji zarejestrowały kamery Straży Granicznej.

Małżeństwo z dziećmi podróżowało autem po Warmii i Mazurach. Gdy znaleźli się w rejonie pasa granicznego postanowili pospacerować, ale jednocześnie przekroczyli granicę. Po sesji zdjęciowej odjechali.

Dzięki monitoringowi funkcjonariusze ustalili właściciela pojazdu i telefon kontaktowy. Mieszkańcy powiatu ryckiego musieli zawrócić z trasy i złożyć wyjaśnienia. Przyznali, że nie zauważyli tablic informacyjnych i nie mieli świadomości, że obowiązuje zakaz wejścia i przebywania w pasie drogi granicznej.

Straż Graniczna przypomina, że na odcinku polsko-rosyjskim przekraczanie granicy państwowej może się odbywać tylko w miejscach do tego wyznaczonych — w przejściach granicznych. Apeluje o zwracanie uwagi na tablice informacyjne i oznaczenia granicy państwa w czasie turystycznych wycieczek.

Przypomina również, że obowiązuje całkowity zakaz wejścia i wjazdu na pas drogi granicznej, tj. odcinek 15 metrów licząc od granicy państwa w głąb kraju.

Fot. W-M OSG

 

 

Autor: B. Gajlewska
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV