Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 18 °C pogoda dziś
JUTRO: 19 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Zrozpaczony ojciec głoduje przed olsztyńskim sądem

Przed Sądem Okręgowym w Olsztynie trwa protest głodowy Andrzeja Duszaka spod Lidzbarka Warmińskiego. Fot. A. Skrago

Już szósty dzień przed olsztyńskim sądem okręgowym trwa głodówka ojca dwójki dzieci.

W ten sposób Andrzej Duszak spod Lidzbarka Warmińskiego chce zaprotestować przeciwko wyrokom sądów, które uniemożliwiły mu widywanie się z dziećmi. Mężczyzna nocuje przed sądem, a w ciągu dnia stoi z transparentem: Protest głodowy. Oddajcie dzieciom ojca! Dwa tygodnie temu sąd postanowił, że może kontaktować się z dziećmi jedynie telefonicznie. Wcześniej mógł je widzieć dwa razy w miesiącu, ale – jak twierdzi – matka dzieci utrudniała mu to i w efekcie nie widział ich od prawie 2 lat.

00:00 / 00:00

Wiceprezes sądu okręgowego Piotr Mądry przyznaje, że wie o proteście, ale niewiele może zrobić w tej sprawie. Jak podkreśla, prezes sądu nie może zmieniać prawomocnych wyroków:

00:00 / 00:00

Sprawą głodującego ojca zajął się sędzia wizytator, który do jutra ma przejrzeć wszystkie wyroki, jakie do tej pory zapadły w tej sprawie.

Mężczyzna ma dwójkę dzieci: 6-letnią córkę i 5-letniego syna ze związku konkubenckiego. Ojciec nie widział się z dziećmi od 2 lat, kiedy rozszedł się z partnerką. (skra/bsc)

Przed Sądem Okręgowym w Olsztynie trwa protest głodowy Andrzeja Duszaka spod Lidzbarka Warmińskiego. Fot. A. Skrago

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w sąd, ojciec
Mimo prawomocnego wyroku radny nie zamierza zrezygnować z mandatu

Radny powiatu mrągowskiego, skazany prawomocnym wyrokiem za spowodowanie wypadku drogowego ze skutkiem śmiertelnym, nie zamierza rezygnować z mandatu. Grzegorz Maksymow pełni też funkcję wiceprzewodniczącego rady powiatu...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV