Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 26 °C pogoda dziś
JUTRO: 23 °C pogoda jutro
Logowanie
 

ZUOK wytworzy biopaliwo

Zakład Unieszkodliwiania Odpadów Komunalnych, który powstanie na olsztyńskim Tracku będzie najnowocześniejszym tego typu w Polsce.

Po podpisaniu z wykonawcą umowy wartej 157 milionów złotych, władze miasta zapowiadają, że inwestycja zostanie zakończona w 2016 roku. Oprócz segregacji i utylizacji odpadów, w zakładzie będzie wytwarzane biopaliwo, które zapewni mieszkańcom Olsztyna ciepło w okresie jesienno – zimowym.

– Tu jednak potrzebna jest kolejna inwestycjamówi prezydent miasta Piotr Grzymowicz:

00:00 / 00:00

Technologie, z jakich olsztyński zakład będzie korzystał to europejska czołówka, o którą zadba francuska strona konsorcjum mającego realizować inwestycję.

Mówi prezes polskiej części – Marian Wiatr:

00:00 / 00:00

A to wszystko – bezpieczne dla środowiskazapewnia szef Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska w Olsztynie Stanisław Dąbrowski:

00:00 / 00:00

W olsztyńskim Zakładzie Unieszkodliwiania Odpadów Komunalnych powstanie 80 nowych miejsc pracy. Budowa zacznie się prawdopodobnie na wiosnę i potrwa 2 lata.

Posłuchaj relacji Macieja Świniarskiego:

00:00 / 00:00

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w odpady, ZUOK
odpady w OZK, fot. Adam Socha
Jest wykonawca ZUOK

Za dwa lata konsorcjum CONTROL PROCESS S.A. wybuduje Zakład Unieszkodliwiana Odpadów Komunalnych w Olsztynie. Władze miasta i przedstawiciel konsorcjum podpisali umowę na wykonanie tej inwestycji. Obejmie...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV