Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 15 °C pogoda dziś
JUTRO: 16 °C pogoda jutro
Logowanie
 

ZUS wznawia kierowanie na rehabilitację leczniczą

Fot. fotolia.pl

Od 4 sierpnia Zakład Ubezpieczeń Społecznych wznawia kierowanie ubezpieczonych na rehabilitację leczniczą w ramach prewencji rentowej. Z programu mogą skorzystać osoby zagrożone utratą zdolności do pracy. Musi jednak istnieć szansa, że ją odzyskają po rehabilitacji.

W pierwszej kolejności kierowane będą osoby, które muszą wyjechać najwcześniej z uwagi na kończące się świadczenie. Osoby skierowane na rehabilitację dostaną z ZUS Zawiadomienie o skierowaniu na rehabilitację leczniczą wraz z ulotką. Po jego otrzymaniu powinny skontaktować się z ośrodkiem i podać swój aktualny numer telefonu. Ośrodek rehabilitacyjny poinformuje o wystawionym zleceniu na badanie – test w kierunku SARS-CoV-2.

Jak wyjaśnia Anna Ilukiewicz, regionalny rzecznik prasowy ZUS w województwie warmińsko-mazurskim warunkiem przyjęcia jest negatywny wynik testu. Test jest bezpłatny, a trzeba go wykonać nie wcześniej niż 6 dni przed rozpoczęciem turnusu. Ośrodek telefonicznie poinformuje o wyniku testu. Z planowaniem podróży należy powstrzymać się do momentu, w którym ośrodek poinformuje o negatywnym wyniku testu.

00:00 / 00:00

Na rehabilitację należy zabrać ze sobą środki ochrony osobistej – rękawiczki, maseczki lub przyłbice.

 

Autor: B. Gajlewska
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w ZUS, sanatorium, świadczenia
Można zgłaszać chęć przystąpienia do programu Polski Bon Turystyczny. ZUS uruchomił platformę dla przedsiębiorców

Na Platformie Usług Elektronicznych ZUS przedsiębiorcy turystyczni i organizacje pożytku publicznego mogą zgłaszać chęć przystąpienia do programu Polski Bon Turystyczny. Po złożeniu „Oświadczenia przedsiębiorcy turystycznego lub...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV