Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 7 °C pogoda dziś
JUTRO: 18 °C pogoda jutro
Logowanie
 

ZUS zachęca niepełnosprawnych do podjęcia pracy i aktywizacji zawodowej

Fot. D. Grzymska

„Żyj aktywnie!” – takim hasłem Zakład Ubezpieczeń Społecznych zachęca niepełnosprawnych do podejmowania pracy. Z okazji Dnia Osób z Niepełnosprawnością olsztyński oddział ZUS zorganizował już po raz 10. konsultacje.

Intencją organizatorów jest zawodowe i społeczne uaktywnienie osób z niepełnosprawnością oraz zachęcenie do znalezienia i rozwijania pasji. Akcja  stanowi doskonałą okazję do upowszechniania informacji o prawach osób niepełnosprawnych w obszarze zagadnień, związanych z ubezpieczeniami społecznymi, rehabilitacją zawodową i społeczną oraz aktywizacją zawodową.

Jak co roku w sali obsługi klienta w olsztyńskim oddziale ZUS na niepełnosprawnych czekali przedstawiciele instytucji pomocowych. A wśród nich PFRON, NFZ, Ośrodek Informacji dla Osób Niepełnosprawnych i Fundacja Aktywizacji. I to np. za pomocą tej ostatniej instytucji można dostać pracę na poczcie polskiej. A stanowisko zależy od stopnia niepełnosprawności.  Nic nie stoi na przeszkodzie, by osoby, których niepełnosprawność nie pozwala na wychodzenie z domu – pracowały zdalnie.

W całym kraju dotkniętych niepełnosprawnością jest nawet 7 milionów osób, z czego jedynie co trzecia osoba jest czynna zawodowo. Pracuje zaledwie 28 procent z nich.

Posłuchaj relacji Doroty Grzymskiej

 

Autor: D. Grzymska
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w niepełnosprawni, osoby niepełnosprawne, aktywizacja zawodowa
Iwona Arent: Znalazły się pieniądze i my dzielimy się nimi z pełnoletnimi niepełnosprawnymi

Pieniądze na comiesięczny dodatek dla dorosłych niepełnosprawnych będą pochodziły między innymi z uszczelniania VAT-u i podatku nałożonego na sklepy wielkopowierzchniowe – powiedziała posłanka Prawa i Sprawiedliwości...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV