Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 3 °C pogoda dziś
JUTRO: 4 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Zwiastun eksperymentalnego filmu Borysa Lankosza

Ciemno, prawie noc

Agata Buzek i Łukasz Simlat w zwiastunie najnowszego filmu Borysa Lankosza. Nowy film twórcy „Ciemno, prawie noc” wyświetlany obecnie na ekranach naszych kin jest filmem nowatorskim.

Zbliża się 16. Millennium Docs Against Gravity, największy festiwal filmów dokumentalnych w Polsce. W tym roku wzorem lat ubiegłych nie zabraknie premierowo prezentowanych polskich filmów – także tych na granicy filmu dokumentalnego i fabuły.

Borys Lankosz („Rewers”) w swoim najnowszym filmie „Kobro / Strzemiński. Opowieść fantastyczna” przygląda się relacji być może najsłynniejszej pary polskich artystów. To niezwykły wizualnie esej z pogranicza filmu i… teatru. Występują Agata Buzek, Łukasz Simlat i Małgorzata Hajewska-Krzysztofik.

Borys Lankosz to autor filmów fabularnych („Rewers”; „Ziarno prawdy”, „Ciemno, prawie noc”) i dokumentalnych („Radegast”, „Rozwój”, „Autor Solaris”). Jego obrazy zdobyły wyróżnienia na wielu festiwalach, między innymi w Krakowie, San Francisco, Moskwie i Seattle. Polski kandydat do Oscara® „Rewers” zdobył Złote Lwy na festiwalu w Gdyni, rekordową liczbę Orłów oraz Paszport „Polityki”.

16. Festiwal Filmowy Millennium Docs Against Gravity odbędzie się 10-19 maja w Warszawie, Wrocławiu i Lublinie. W Gdyni festiwal odbędzie się w dniach 15-24 maja, w Katowicach 12-19 maja, w Bydgoszczy 11-19 maja.

 

Ł.A/mat.prasowe

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w video, ciemno, Agata Buzek, prawie noc, Łukasz Simlat
10 lat więzienia za śmiertelnie potrącenie dwóch nastolatek. Kierowca był wpływem środków odurzających i jechał zbyt szybko

Dziś zapadł wyrok w sprawie przeciwko Radosławowi G., który przed rokiem śmiertelnie potrącił dwie dziewczyny w Łąkorzu koło Nowego Miasta Lubawskiego.  Prokuratura postawiła 28-latkowi dwa zarzuty....

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV