Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 16 °C pogoda dziś
JUTRO: 17 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Związkowcy dmuchają na zimne

W spółce Przewozy Regionalne rozpoczęło się referendum strajkowe. Głosują także pracownicy z Warmii i Mazur, których jest 625.

Chociaż województwo warmińsko-mazurskie nie planuje jeszcze założenia własnej firmy przewozowej, to pracownicy Przewozów Regionalnych wolą dmuchać na zimne i przygotować się do ewentualnych zmian – twierdzi Tomasz Granuszewski, ze związku zawodowego maszynistów Przewozów Regionalnych Olsztyn.

00:00 / 00:00

Związkowcy zapowiadają, że do protestu nie dojdzie, jeśli zarząd spełni ich żądania. Chcą gwarancji zatrudnienia pracowników poszczególnych zakładów w Przewozach Regionalnych. W swoim komunikacje, zarząd firmy deklaruje, że jest gotowy do rozmów ze związkowcami o warunkach zatrudnienia.

Przewozy Regionalne to największa kolejowa spółka pasażerska. Obsługuje przede wszystkim trasy lokalne i regionalne. (IAR/mlew/łw)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w PKP, pociąg, strajk
Wszedł wprost pod koła pociągu

Policjanci wyjaśniają okoliczności tragicznego wypadku kolejowego w Hartowcu koło Lubawy. Wczoraj (04.08) około godziny 22.00 na torowisko - wprost pod jadący pociąg relacji Gdynia – Warszawa...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV