Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 3 °C pogoda dziś
JUTRO: 6 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Związkowcy olsztyńskiego MPEC-u ponownie przed sądem

Sąd okręgowy uchylił apelację prokuratury od wyroku sądu rejonowego w sprawie działających w Miejskim Przedsiębiorstwie Energetyki Cieplnej związków zawodowych.

Sprawa została skierowana do ponownego rozpatrzenia przez Sąd Rejonowy. Związkowcy zostali oskarżeni o to, że domagali się wypłaty premii dla załogi bez wcześniejszego wypowiedzenia porozumienia płacowego. Było to w 2012 roku.

Sąd okręgowy mówi, że trzeba ponownie zbadać sprawę, być może z takim samym skutkiem. Są wątpliwości czy działacze związkowi mieli świadomość, że udzielona im porada prawna była faktyczna, zgodna ze stanem rzeczy – powiedział obrońca związkowców mecenas Józef Lubieniecki:

00:00 / 00:00

Sprawa trafiła do sądu, bo prokuratura uznała, że związkowcy złamali zapisy ustawy o prowadzeniu sporów zbiorowych: najpierw powinni wypowiedzieć porozumienie płacowe, a dopiero potem prowadzić działania protestacyjne, które w tym przypadku ograniczyły się do oflagowania zakładu. Jednak zarząd MPEC-u chciał ścigania związkowców, bo uznał, że oflagowanie zakładu godziło w wizerunek przedsiębiorstwa. (pswin/bsc)

 

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w sąd
Remont Sądu Rejonowego w Olsztynie z problemami

Firmy, które pracowały przy remoncie Sądu Rejonowego w Olsztynie zaczęły opuszczać plac budowy. - To dlatego, że firma, która wygrała przetarg na remont, przestała płacić wynajętym...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV