Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 1 °C pogoda dziś
JUTRO: 2 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Związkowcy szpitala psychiatrycznego w czarnych opaskach

W wojewódzkim szpitalu psychiatrycznym w Olsztynie trwa tak zwany czarny tydzień.

Pracownicy Wojewódzkiego Zespołu Leczenia Psychiatrycznego domagają się podwyżek, których – jak twierdzą związkowcy – nie było w szpitalu od 8 lat. Lekarze, pielęgniarki i salowe zrzeszone w związku zawodowym Solidarność mają na rękach czarne opaski. Rozdają też ulotki o stanie służby zdrowia w Polsce.

Jak informuje Bogdan Radziemski, przewodniczący Solidarności w olsztyńskim szpitalu psychiatrycznym, związkowcy rozdali pracownikom ponad sto opasek co oznacza, że protest popierają nie tylko ci zrzeszeni w związku. Dodał, że do akcji czarny tydzień przyłączają się też związkowcy w innych szpitalach w Olsztynie.

Członkowie Solidarności przyznają, że świadomie protestują w czasie kampanii wyborczej, bo jak twierdzą, tylko w tym czasie problem służby zdrowia może być dostatecznie nagłośniony.

 

(wch/bsc)

 

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w służba zdrowia, lekarze, podwyżki, Szpital Psychiatryczny
Czarny tydzień w szpitalu psychiatrycznym w Olsztynie

Pracownicy wojewódzkiego szpitala psychiatrycznego w Olsztynie domagają się podwyżek. W placówce trwa tzw. czarny tydzień. Lekarze, pielęgniarki i salowe zrzeszone z związku zawodowym "Solidarność" chodzą w...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV