Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 19 °C pogoda dziś
JUTRO: 21 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Zwolniony dyrektor pozywa do sądu gminę Iława

Iława. Fot. Łukasz Węglewski

Były dyrektor Iławskiego Centrum Kultury Tomasz Woźniak pozwał do sądu pracy gminę Iława.

Tomasz Woźniak, którego burmistrz Adam Żyliński zwolnił ze stanowiska w trybie natychmiastowym, domaga się od miasta odszkodowania za – jego zdaniem – niezgodne z prawem rozwiązanie stosunku pracy.

00:00 / 00:00

Burmistrz Iławy Adam Żyliński uważa, że rozwiązanie umowy o pracę z Tomaszem Woźniakiem było zgodne z prawem. Umowę rozwiązano w winy pracownika, a jako główny powód burmistrz Żyliński podał niezgodny z obowiązującymi procedurami tryb przedłużenia umowy.

00:00 / 00:00

Umowę przedłużył o 7 lat były burmistrz Włodzimierz Ptasznik na dzień przed zaprzysiężeniem na urząd burmistrza swojego następcy, Adama Żylińskiego. Zdaniem obecnego burmistrza, zabrakło wówczas pisemnych opinii środowisk artystycznych, niezbędnych przy tego typu umowach.

Pierwszy termin rozprawy Sąd Rejonowy w Ostródzie wyznaczył na 28 kwietnia.

(imal/bsc)

 

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Iława, burmistrz Iławy, Iławskie Centrum Kultury, Tomasz Woźniak
Aktywizacja zawodowa w Warsztatach Terapii Zajęciowej w Iławie w audycji Samo życie w czwartek po godz. 13.10. Zaprasza Anna Minkiewicz-Zaremba

Warsztat Terapii Zajęciowej jest placówką pobytu dziennego dla osób z orzeczonym umiarkowanym i znacznym stopniem niepełnosprawności. Zadaniem WTZ jest rehabilitacja społeczna i zawodowa, a więc przygotowanie...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV